Takt MSI RTX 2070 ARMOR 8G

Zdravím,začínám toho mít dost. Nejsem si jist jestli jsem to zavinil já (nějakým softwarem), nebo se s grafikou něco stalo, ale nyní se svévolně grafika taktuje na takové takty, že to sama nezvládá a ve hře se objevují různé barevné skvrnky apod. a po nějaké chvíli se hra zasekne úplně a už nemohu nic dělat (podle zvuku hra stále běží). Přikládám zde i video (https://youtu.be/qhYZmBsbqWs), které jsem pořídil pro MSI podporu, ale jakmile jsem jim to dodal, tak mě odepsali, abych to zkusil v 4K nebo 8K, že prý jestli to bude zlobit stále. Nemám takový monitor a myslím si, že je to úplně nejdebilnější co jsem od té podpory mohl dostat. Když grafiku v MSI Afterburner omezím, tak vše šlape dobře, ale nechci grafiku úplně omezovat, protože by pak mohla ztratit nějaký ten výkon. Před tím, než to začalo dělat, jsem zkoušel MSI Dragon center a také jsem aktualizoval bios (pro jistotu jsem i bios navrátil na starou verzi, jestli to nebylo tím).Nevěděl by někdo čím by to mohlo být? Protože si myslím, že debata s MSI podporou nikam nevede. Díky za odpovědi dopředu ;)

Odpovědi na otázku

reklamacia, co chces riesit ine? a mal si nastrihat to video tak aby nebolo treba hodinu pozerat kym sa "chyba" zacne prejavovat.

Reklamace? On je to nejspíše problém SW

co? ze mu blika obraz pri koseni travy? Dalej sa mi to nechcelo pozerat.

4k jde na FHD monitoru zapnout pomocí DSR faktoru.Jinak to co vidím je pád způsobený SW problémem, ta grafika sníží tak v důsledku toho že v danou chvíli už nedostává data aby cokoli renderovala. Typicky to bývá problém driverů. Jakou chybu při tom pádu najdete v systémovém logu? To může hodně napovědět.

Ovladače mám nejaktuálnější, v systém logu jsem v hojném počtu našel toto: https://ctrlv.cz/shots/2020/02/08/DlWR.png

Illegal Instruction Encoding?Okamžitě bych reklamoval.

Já ne, protože problém může být právě zcela mimo grafikuhttps://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game... První otázka:Je taktovaná grafika?Je taktovaná paměť na ní?Je taktované CPU? (4.7 all core 9700k na kterou to vypadá není)Je taktovaná paměť?V případě problémů je třeba vypnout OC, vždycky i když to jinde problém nedělá. XMP profil je také OC!Pokud vyřadíme OC a problém přetrvává řídil bych se dalšími pokyny z odkazu výše. Problémů s touhle knihovou je mnoho, dokonce se mluví o bugu v driverech.

A ještě provést poctivě odstranění starého driveru - DDU utilita pomůže, samo pouštět v safe mode a pak instalovat nové driverypak ještě pro jistotu tohle:Go to the drive’s directory. This is usually located at C:WindowsSystem32Drivers. Find the file nvlddmkm.sys, and rename it to nvlddmkm.sys.old. Open Command prompt (admin). You can do this by typing in command prompt in the windows menu and right-clicking it to select ‘Run as administrator’.In the command prompt dialog box type this in”exe nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys”. Remember to press Enter. This will create a new nvlddmkm.sys file.Locate this file in the Nvidia directory usually found in C drive.Copy it into C:WindowsSystem32Drivers.

Zeptám se, když jsem grafiku odzkoušel v jiném PC a i tam to dělalo, stále to může být software?

Reklamovat.Někde dochází k chybám, zkrátka to nefunguje, jak má. Dokud je to v záruce, nemá smysl to řešit jinak než reklamací.Můžete zkusit spustit Furmark, co to udělá. Ten se na detekci chybovosti GPU používá.

Paměť RAM máš v pořádku? Zkus ji projet Memtestem.https://www.memtest86.com/