» Poradna » Mobily

Tak se nám to od SAMSUNGU poslední dobou pěkně všechno nafukuje :)

Dostal se mi pod ruky samsung galaxy tab 3 p5210 nafouklej jak žaba na prameni. Je to náhoda, nebo ten SAMSUNG fakt stojí za kakanec ? Příjde mi, že jeho věci jsou nějak moc spotřební v posledních letech ! https://uloz.to/!txYyqKpeG8Te/samsung-galaxy-tab-3-p5210-nafoukla-baterie-rar

Odpovědi na otázku

Bohužiaľ. Zvykaj si

Přišel sis jen pobrečet nad Samsungem nebo se i na něco ptáš?

Cemu se divit. Vidim 2 hlavni duvody:1) nenazranost marketingu - udelejte to co nejlevneji2) snaha udelat to mensi, lehci, tenci .... a pak narazime na limity fyziky (a obcas se na nejakou fyzikalni vlastnost zapomene)

Kolega měl postupně dva mobily od Samsungu. V obou se nafoukly baterky a zničily přístroj. Oba dva byly ještě klasické hloupé mobily s HW klávesnicí. Samsung má problémy s bateriemi od nepaměti, jenže až teď se to nafukování nafouklo. ☺

Příjde mi divné že samsung SG3mini se nabíjí na 4,3 volt to je až moc. Já to obecně nabíjím na 4,15 max 4,2 Volt. Asi to mají kluci dobře spočítané....záruka, prodloužená záruka a pak koupit nové šrot.

Konkurence. Do jisté míry je užitečná, ale pokud se překročí krajní meze, je z toho katastrofa obřích rozměrů. ☺

Není to moc, existují Li-ion baterie s limitním napětím 4,35V

No, tak jenom doufám, že se mi nenafoukne v telefonu moje 6k mAh baterka. To by rozervalo celý telefon .

"To neděláš dobře, Jaromíre, s tím Samsungem" Mimochodem, nějak podobně se mi nafoukla baterka v jednom noname tabletu, odlouplo to celý zadní kryt.

U toho samsuntu to vylouplo celý přední display(oboustranná lepící páska to nevydržela) a vyboulelo zadní kryt. Viděl jsem APPLE MACBOOKAIR, kterému se nafoukl jeden článek,ale kupodivu jak to bylo všechno vyboulené, tak se to zase srovnalo :))

Tak tohle bych rozhodně nezapínal :D . Docela hazarduješ ne?

Tablet se podařilo opatrně rozdělat, rozloupnout, vyndat baterku,opět slepit LCD-rameček, vyndat baterku, byla dobyta na 100 procent, propíchnout obal baterky, vypustit přebytečný tlak, přelepit vypouštěcí otvor páskou, opatrně natvarovat baterku do původní polohy, vrátit do tabletu nešrubovat, kdyby to nahodou začalo dělat čerta. Budu měřit maximální a minimální napětí na článcích, kdo ví, proč to tak udělalo a jestli by něco řešila koupě nové.

Spravování vadné baterie je rozhodně hazardní záležitost. Nejenom že riskuješ poranění, ale dokonce i požár.

Baterie nabita na 4,31 a 4,31 volt nafukování nezaznamenáno, teplota ok. Ted začne proces discharge :)

Tak u nas sa uz davno pouziva pseudonym Sralsung :D