» Poradna » Web a internet

Tak Čína nebo Nizozemí ?!

Zdravím,na Aliexpressu jsem si našel výhodné zboží,jehož cena přesahuje 155 dolarů. A teď přichází ten problém,když jsem se podíval odkud se to bude posílat,zjistil jsem,že se to bude odesílat z Číny,ale ve "výběru" pošty se mi ukázala nizozemská pošta. Je to docela důležitá věc,protože se mi moc nechce platit clo a dph...Screenshot : https://ctrlv.cz/XDQxPředem děkuji za odpověď,Marcel

Odpovědi na otázku

ako si ti chyba co chces vediet, ale hlavne to neposiela nikto zo zive, tak ze kontaktuj predajcu.

já to vidím tak, že zboží bude odesláno z číny a clu a dph se s nejvyšší pravděpodobností nevyhneš a postnl je pouze partner pro distribuci zásilek.

Tak si hold budu muset připlatit za odeslání ze Španělska,každopádně děkuji. :)

Jestli máš problém s tou primitivní anglickou větou tak si tam nic nekupuj. A s tím Španělskem hodně štěstí, protože tam to vůbec není a z Ruskem si moc nepomůžeš

Půjde to z Číny, čínská pošta předá evropské poště, kterou bude zajišťovat PostNL, ta následně předá na Českou poštu. DPH tedy s největší pravděpodobností doplatíš (platí se z celé hodnoty zboží při překročení ceny €22,- včetně dopravného - nesmí být shiping free, jinak Ti dopočítají i průměrnou hodnotu dopravného). Clo zřejmě platit nebudeš, to je až nad €150,-.

Takže zřejmě i clo, blbě čtu. Četl jsem za 155 USD, ale píšeš nad 155 USD (celkem 266 USD), což je v přepočtu více než € 150,-.

i tady zalezi na velikosti male zasilky vetsinou projdou bez kontroly