» Poradna » Programy

Tabulka v excelu s mezerou mezi sloupci

Dobrý den, potřeboval bych pomoc s tabulkou v excelu, nevím, zda je to vůbec možné. Nicméně mám sloupce pojmenované jako:Datum, jméno, příjmení, datum narození, bydliště, atd.,Nicméně pro přehlednost jsem v dané tabulce udělal volný sloupec, který data odděluje:datum, jméno, příjmení, datum narození, prázdný sloupec, bydliště atd.,A když celou tabulku naformátuji jako tabulku, tedy se záhlavím a filtrem (tlačítko formátovat jako tabulku), tak mi tento prázdný sloupec též zahrne.Lze to nějak naformátovat tak, aby tento prázdný sloupec tam byl, ale nebyl zahrnut v té tabulce a samozřejmě data za prázdným sloupcem aby byla propojená s tabulkou před prázdným sloupcem, bez toho, aniž bych musel dělat nějaké společné ID? Nebo jen nějaký způsob, abych zahrnul celou tabulku a ten prázdný sloupec pouze z toho "vyškrtl".Děkuji za případnou radu, snad jsem to popsal trošku srozumitelně.

Odpovědi na otázku

Pokud vím, "tabulka" v Excelu musí být jedna oblast. Takže odpověď je ne.Řešením může být tento prázdný sloupec naformátovat jako prázdné (bílé pozadí). Bohužel, pokud jsou zobrazené tlačítka filtru, bude se zobrazovat i v tom prázdném sloupci.Pokud je význam sloupce pouze estetické - pro tisk, můžeš vytvořit tabulku bez tohoto sloupce - pro data a na dalším listu mít dvě pěkné tabulky s mezerou. Data by se potom braly z první "souvislé" tabulky - tady pozor, testovat, jestli je stejný počet řádků v obou tabulkách.

Dobrá, děkuji za radu :) Myslel jsem si, že to nejspíše vyřešit moc nepůjde