» Poradna » Programy

Tabulka k obědnávání obědů ve firmě

Zdravím přítomné,potřebuji udělat sdílenou tabulku nebo něco takového (google sheets?) s jednoduchou funkcí: Každý zaměstnanec, pokud ten den bude chtít, si do souboru zapíše jaké jídlo chce objednat a kolik ho to bude stát. Potřebuji, aby se mi následně ukázalo kolik těch kterých obědů se má objednat (Recepce objedná 5 polévek číslo 1 z menu, 2 polévky č.2 etc) a kolik to bude celkem stát. Taky potřebuju, aby se každému strávníkovi ukazoval zůstatek jeho kreditu na obědy a on si ho mohl včas doplnit. Nevím, jestli to udělat jako formulář, kde se do souboru GSheets následně budou ukládat všechny tyto hodnoty a formnou nějakého grafu se recepce jen koukne kolik čeho objednat... Původně ten nápad vypadal easy, ale už nad tím bádám nepříjemně dlouho a vybádal jsem prd. Prá let zpět bych si s tím poradil, ale ted už vůbec nevím...děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Databáze,v ní pár tabulek, nad tím (webová) aplikace. Práce na pár dní - podle toho v jaké šíři to pojmeš.

Tabulka na to není vhodný nástroj. Minimálně proto, že ji k zápisu může mít otevřenou pouze jeden člověk. Jak píše kolega, je vhodnější to udělat v nějaké databázi. Záleží na možnostech.PrasatkoPee

mystifikace - Sdílenou tabulku (např zmíněný google sheets) může mít k zápisu otevřeno neomezené množství lidí a upravovat ji naráz bez problému.Jediná nevýhoda této situace je, že nelze dost dobře omezit práva jednotlivých uživatelů na ty "jejich" buňky.

Asi najjednoduchsie(aj ked nie moc sikovne) je pouzit MS Access a vytvorit Accdb subor s nejakym formularom.Userom potom staci nainstalovat MS Access Runtime, aby to vedeli otvorit.Nevyhoda takychto access databaz je, ze je to vacsinou jeden alebo viac suborov ulozenych niekde na sietovom Share. Lepsie by to bolo zavesit na nejaky SQL server.Dalsia nevyhoda takychto access databaz je, ze ked opusti firmu autor takej databazy, tym padom je to mrtvy projekt, takze by bolo dobre vzdy spravit aspon aku-taku dokumentaciu, aby sa to dalo aj v buducnosti nejak menezovat..Idealne, ak nemas skusenosti je si zavolat nejaku firmu, co vam to spravi na objednavku.

"Obed" mas nastesti spravne, ale prosim te, "objednat!" -_-Jinak, ten google sheet by teoreticky mozny byl, umi to prece multiple users collaboration, ne? Ale delat bych se s tim nechtel. :)

No vidíš, takový překlep, který je jak pěst na oko... naštěstí jinde v textu už to mám ok

Chtělo by to nějakou ochranu, aby uživatelé nemohli zpětně měnit údaje - uzávěrka objednávek např. v 8:00 ten a pak už tento a předchozí dny jenom ke čtení a co bylo v tuto dobu napsané, uživatelé zaplatí.Dále aby uživatelé mohli objednávat obědy jenom sobě.Kredity aby mohla aktualizovat jenom pověřená osoba a aby se někde zobrazovala historie, aby měli lidi kontrolu.To v tabulce až tak snadno neuděláš, v databázi no problém.

Jednodušše bez jakékoli bezpečnosti co se přepisování týká to půjde v excelu a ani nebudou třeba makra.

A neexistuje na to nějaká již hotová free applikace, která by byla dostupná jak pro android, tak iOs. Ty Excely, o prehistorickém accessu nemluvě je jen takové šílené bastlení.

Stravovací systém KREDIT od fy. ANETE plně pokryje tvoje potřeby.A dozajista se najdou i jiné další. Levnější i dražší.Nic bych nevyvíjel, protože náklady budou +- podobné.JIn

Možná jsem měl zmínit, že se jedná o systém pro cca 20 lidí

Vtip je v tom, že obvykle nemáme kvůli práci (která u nás prostě nepočká) čas odběhnout na recepci s peňezma a zahlásit, co dnes chceme obědnat (každý den obědnáváme z jiné restaurace). Takže Jsme přišli s nápadem, vytvořit nějakou online objednávku, kde si každý napíše co ten den chce, holky na recepci budou mít od každýho cash předem na měsíc. Pak se jen v daný čas kouknout kolik čeho objědnat a kolik mají dát kurýrovi. Samy mají práce dost, takže je tím nechceme zatěžovat víc, než je nutné. A současně chceme, aby si každý mohl dohledat, kolik ten měsíc utratil. Nepotřebuju, aby to mělo kdovíjaké zabezpečení, ale aby to bylo v mezích přehledné... Takže klidně ať v rámci toho souboru má každý vlastní sheet, kam si bude zapisovat a recepce vlastní, kde se jí ukáže vždy dnešní obědnávky. ... asi chci moc

Tohle by Excelu bylo dost jednoduché "zbastlit".

"objědnat" - jistota je jistota, viď?Co třeba vytisknutá A4, kde by si každý zakroužkoval, co chce, když jde kolem recepce. Holky to pak jen objednají. Stejně by ten jídelníček musel do programu někdo zadávat.Pokud budeš mít ten "sheet" dostupný každému, tak se stane, že si to někdo změní zpětně, třeba i nechtěně, protože není tak zručný. A práce, kdy budete dohledávat, co nesedí po měsíci bude mnohem víc.

OT: Čekal jsem, že to je jen recese, ale Milanova firma s 20 lidmi a recepčními, kde lze jídlo 'obědnat' nebo 'objědnat', zaplatit 'peňezma' a pak sledovat stav 'obědnávky', mě docela začala zajímat.

mel bych to po sobe asi cist clovek rychle przni pravopis, kdyz nzije v ceskem prostredi, ale to me neomlouva. Stydim se. Jinak recese to neni.

Tak něco dej do kupy a já se když tak přiživím. Ale musí to být alespoň natolik "bytelné", aby odpadly hádky, že si například někdo něco zrušil až po objednání.My to zatím děláme jednoduše - když jdeme večer z práce nebo ráno do práce, leží na recepci jídelníček a objednávkový papír a každý si napíše, co chce. V okamžiku, kdy se jídla objednávají, si ta ženská ten papír vezme a už si ho nechá u sebe, tedy nikdo už nic nezmění. Platí se jednou týdně ve čtvrtek, jenom je otrava s drobnýma.

Tohle by bylo nejjednodussi, ale mistni restaurace menu zverejnuji az rano. Jinak s papirem fungujeme do ted, ale recepce nechce nest zodpovednost za nas kredit, takze chteji denne penize presne... a jak clovek u nas jednou sedne k praci, uz obvykle na ten obed zapomene...

1-2h max... pro cloveka co vi co dela

1-2h na co? Garantuju ti že za 2h nebudeš mít ani sepsané požadavky těch 20 uživatelů a recepce, co by to mělo umožňovat.

2h programatoriny ofc doctrine2 + nette + pouziti ACL z jinych projektu... bootstrap... za 2h done na localhostu... samozrejme kolik si clovek nauctuje uz je jina...

Jasne takove zname, a pak je to naprosto nepouzitelne. Jak uz tu bylo psano, za 2 hodiny se nedaji dohromady ani pozadavky na to co to ma umet a resit aby to slo realne pouzit.

No vidíš, a já to nakonec zbastlil, je to funkční a nejvíc času mi zabralo najít správnou funkci vše ostatní už bylo jen otázkou zmeny parametru funkce. Pro 24 lidí plne dostačující

Máš blbě ten nadpis, správně má být Tabulka k obědnávání objedů .

Máž prafdu

Jednoduše. Vytvořit jim google formulář s objednávkou obědu a všemi potřebnými údaji. Ten pak data vyplní do tabulky. Člověku který to bude objednávat pak dostane jinou tabulku, která si bude brát data z té s objednávkami, vypíše jídla a jejich počet. Výsledky pak omezí na objednávky pouze pro daný den. Chce to jen znalost práce s tabulkami, ale kdokoliv kdo umí dobře s Excelem by s tím neměl mít větší problém.

Super, presne tohle sem mel v hlave. Ale uz je to fakt dlouho, co jsem ovladal funkce excelu na vyssi urovni nez je =sum(B1:B10)...znas funkci ktera mi vypise objednavky vzdy z toho dne? Predpokladam ze vyhledavaci kriterium je datum napr v sloupci A, zobrazit obsah sloupce C, kde je cislo menu prislusici k danemu radku. Diky

Promiň, vážně nemám čas. Ale mám za to, že po vyplnění formuláře se do sloupečku tabulky ukládá i čas vyplnění. Tak buď filtrovat podle toho, nebo přidat do formuláře i políčko s datem na kdy chce dotyčný objednávat - to by umožnilo i objednávky na další dny.

Tak jsem se s tím nakonec popral. Navíc myslím, že docela úspěšně Pokud to někoho zajímá,můžu poslat link k nahlédnutí. Zdrojem údajů je dotazník Google Spreadsheet, ve kterém si každý vybere své jméno, zadá číslo menu a jeho cenu a následně odešle. Ještě to má svoje mouchy, ale základ mám.Celé si to vystačilo s funkcí QUERY:Takle se např. zobrazí jen dnešní objednávky:=QUERY('Odpovědi'!A2:E211,"select A,B,D,C,E where toDate(A) = date '"&text(today(),"yyyy-mm-dd")&"' ")Takhle zase jen moje objednávky: =QUERY('Odpovědi'!A2:E211,"select A,C,D,E where B contains 'Milan C.'")

No, nechci ti kazit radost, ale psal jsi že to má řešit i peníze.Udělal jsi něco funkčního z hlediska objednávání, ale řešení které se stará i o peníze a vyúčtování musí být robustnější. A na tvou hlavu, jakožto autora, pak půjdou všechny nesrovnalosti.

penize jsou vyreseny tez, je tam tabulka kam se dopisuje vklad, z nej se odecita utrata kazdeho jednoho cloveka, opravneni k zapisu ma jen recepce jakozto drzitel kasy. Robustni to byt nemusi, predem jsme se shodli, ze si za svoje penize kazdy odpovida sam, tzn kazdy si hlida svuj zustatek, rozkol firmy kvuli par eurum za obed nehrozi. Je to jen pomucka, ne nastroj pro velkojidelnu. Dnes jsme to otestovali a funguje skvele. uvidim az se nakupi vstupy z vice dni ale zatim mam radost :)

Máte webovou stránku? Pokud ano, tak většina redakčních systémů umožňuje tvorbu formulářů. Když uděláte podstránku, která nebude v hlavním menu a dáte na ní i jídelníček a na recepci si to vyzvednou v určenou hodinu, tak je to práce na pár minut.

https://uloz.to/!8JlUvxNihWyc/vzor-obedy-xlsxk nahlednuti, zalozka Recepce je bez udaju protoze k dnesnimu dni (je uz po pulnoci) nejsou zatim objednavky. Kredit zobrazuje zaporne hodnoty protoze jeste nebyl ucinen zadny vklad. Zdrojem dat je formular, kde si uzivatel vybere v seznamu sve jmeno, zada cislo obeda a cenu. Recepce jako jedina ma opravneni editovat sloupecek Vklad, vse ostatni je zamcene a editovatelne pouze vlastnikem, tedy mnou.

Taky mne napadl Google formulář + sdílená tabulka s výsledky, která bude pro strávníky jen ke čtení a pro recepci klasicky s právem zápisu. Graf si můžeš udělat v jiném listu tabulky.Ale neřeší to zůstatek kreditu - leda bys to pořešil v tabulce. Ale musel bys to tam odněkud zadat ručně, protože tabulka nemá odkud to zjistit. A pro zadání konkrétního zaměstnance použít jednoznačný identifikátor, aby to neřešilo problém kdy "Jan Novák" bude jako jiný zaměstnanec než "Honza Novák" takže se kredit neodečte. Tj. asi bys tam musel dát výběr ze seznamu zaměstnanců nebo jestli máte nějaká osobní čísla, tak ta - tam pak se dá formulář nastavit, aby tam nešlo napsat něco jiného než číslo, nebo číslo třeba jen v určitém rozsahu (myslím, že to tam bylo).

je tam vyber zamestnancu ze seznamu takze identifikace je jasna ak zažene nemuze dojit. Vklad penez muze zadat pouze recepce ktera tedy vi kdo penize fyzicky prave dava do kasy. Zustatek kreditu ke jednoducha funkce,kdy se celkova utrata objednavek s identifikatorem konkretniho cloveka odecita z vkladu. Ma zo jednu mouchu, a to ze neumim udelat takovou funkci aby simlidežmohli vlozit kdykoliv a odecitala se utrata vudy od data posledniho vkladu. rozhodl sem se to vyresit tak ze se do vkladu bide zapisovat suma vsech vkladu, takze kdyz vlozim dnes 20 a za tydem daldich 30euro, tak vyvjozi udajžvžtsnulce bude 50. jednodussi nez vymyslet jak to nacpat do funkce. V pondeli prechazime na ostry provoz, funguje to a vsem ve firme nastavena pravidla vyhovuji.