» Poradna » Ostatní

Tablety Acer

Zdravím a na znalé se obracím s dotazem.Má někdo z Vás zkušenosti s tablety Acer, konkrétně modelem Iconia Tab 8 W-810? Uvažuji o jeho koupi- k použití čtení PDF souborů, občas wifi ke kontrole e-mailů....nic více ( ani hry, videa apod. ).

Odpovědi na otázku

Acer raději ne, prodává stejné plasťáky jako notebooky a moc dlouho podle mě nevydrží. To už raději investuj do levnějšího PIPO tabletu s windows http://www.pipo.cz/e-shop/tablety/tablety-s-... (32GB úložiště) , který toho nabídne mnohem více.

Podle mých zkušeností za poslední rok je to všechno spotřebák a nezáleží na značce, ani ceně. Určitě bych ale volil něco s větší operační pamětí.

Taky jsem myslel, že 1GB je málo, ale W8 pracuje výborně s ram. Normálně pracuji na stroji s 8GB ram, SSD, i5 (3,3/3,7) a nebyl to extrémní šok. Pokud toho po tabletu moc nechceš tak je úplně v pohodě a stačí.

Ahoj, pokud se nepletu, tak mám úplně ten stejnej. Dostal jsem ho darem, takže jsem neřešil poměr cena/výkon, ale jen to, jak to využiju. Na internet (youtube videa přehrávám v 480p, v HD se někdy zasekl), poslech hudby (spotify), čtení office a pdf dokumentů stačí dokonale. Byl jsem až překvapen, jak dobře to s 1 GB ram funguje (sem tam nějaké to zpomalení, ale nic strašného). Mám totiž několik let starý NTB Acer Extensa 5610 taktéž s 1GB ram a nějakým Centrinem a myslel jsem, že to bude podobné (ne stejné, tablet nemá pomalý HDD) utrpení, ale není. Konstrukce taky není propadák, mám to zatím 2 měsíce a nějaké vrzaní jsem nepostřehl, byť se tablet dá ohnout. Na mé potřeby stačí dokonale, mám ho většinou doma, chovám se k němu hezky a nevidím problém.Jak už jsem ale v úvodu zmínil, tablet jsem dostal darem a tak nevím, jestli je v podobné ceně něco lepšího (a radši to ani vědět nechci ).

Mám dobrou zkušenost s tímhle http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/model/NT... . Pro uvedený účel bude stačit a zvládne to i na cestách :)