» Poradna » Mobily

Tablet se skvělou viditelností na slunci

Ahoj, doporučíte mi přímo nějaký tablet, nebo technologii, kterou by měl obsahovat tablet, který by měl mít tu nejlepší viditelnou zobrazovací schopnost na přímém slunci (použítí jako FPV monitor)?DíkyMartin

Odpovědi na otázku

na přímém slunci žádný barevný displej "skvělou viditelnost" nemá - snad leda krom barevného E-Inku, který se na video z principu nehodí, nebo tzv. transreflektivní displej - ukázka:http://2.bp.blogspot.com/-uPz1DmjvhaM/Ux5UequrkaI/... jaké bývaly třeba na starších hloupých telefonech Nokia řady Classic a jaké se dávají i do průmyslových PDA a outdoor navigací:http://www.touratech.cz/novinky/72034601997987195... Ale není to nic levného - možná seženeš nějaký průmyslový displej, ale až uvidíš cenu, tak si to asi rozmyslíš...

Ahoj, rozumím, ale nějaký nejschůdnější kompromis. Dají se připojit různá stínítka atp, ale určitě nějaký typ displaye musí být pro tohle použití lepší (IPS, AMO LED atp..) popřípadě konkrétně který typ. Určitě 8 a víc palců a minimum 2 GB RAM. Cenový limit do 15k.

AMOLED je asi nejvhodnější.

co jsem viděl kolegy z profi branže, co létají s drony, tak mají buď videobrýle nebo to stínítko.

Ahoj, to máš pravdu, ale díky tomu, že nosím brýle a ty FPV jsem již zkoušel a bohužel je mít nemohu, tak mi zbývají jen řešení s monitorem a nebo tabletem. Díky.. zkusím nějaký se Super Amolet. Príma víkend Vám všem.

Super Amolet? Amolety říkala moje babička palačinkám :) A pokud myslíš AMOLED, tak nevím, jestli se vůbec dělá nějaký tablet s AMOLED. A navíc budeš používat AMOLED na plný jas, což je venku pravděpodobné, brzo se displej vypálí. Takže hledej tablet s IPS a stínítko displeje.

tabletů s AMOLED dělá Samsung docela dost (možná i někdo jiný) skoro všechny Galaxy Taby z vyšších řad Amoled mají, třeba Galaxy Tab S2 9.7, nebo řada S3.ale že by byl amoled lepší než IPS si až tak nemyslím, především si zjisti svítivost toho displeje, pokud je to nějaký s 250 cd/m2 tak uvidíš venku hovno jedno jestli ips nebo amoled.

http://www.laptopmag.com/reviews/tablets/samsung-g... "Putting out a peak brightness of 441 nits, the Tab S3 is one of the brightest tablets we've ever tested, even outshining the 9.7-inch iPad Pro (432 nits). However, the Tab S3 fell short of the Google Pixel C, which put out a superbright mark of 509 nits."Případné "vypalování" záleží především na typu zobrazovaného obsahu (statický vs dynamický) a na délce používání.

nejlepší bude najít kamaráda s telefonem s tímto displejem. Poprosit ho, aby natočil foťákem pár minut videa (protože filmy mají upravené barvy a z kamery z dronu ten obraz tak dobrý nebude) a pak si to video prostě pustíte někde na sluníčku. Tím si to krásně otestuje. Na tabletu by byl obraz akorát větší, nic víc.