» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tablet s Win10 a TeamViewer

Zvazuji koupi tabletu nebo zarizeni 2v1 s Win10 s podporou tuzky. Primarni ucel je prochazeni webu, mailu, porizovani poznamek z jednani a prohlidek u zakazniku. Rychle, rukou psane poznamky do Onenote a jednoduche nakresy. A kdyz neco takoveho poridim, rad bych vyuzil i moznost "psat" pres TeamViewer do Kresleni na pripojenem pocitaci s Win10. Jde o nejake rychle vysvetleni domacich ukolu a pod. Lze to tak pouzit?

Odpovědi na otázku

Nikdo s tim nema zkusenost?

Použít TeamViewer - máš zaplacenou licenci?Pokud ne, tak jeho použití moc vhodné není. Pro domácí použití (licence zdarma) nesmíš překročit jednou relací 30 minut (limit 3x překročení v měsíci) a během měsíce nesmí být propojen s jiným PC více než 6 hodin celkem. Pokud tyto limity překročíš, TeamViewer to vyhodnotí jako profesionální použití a licenci zdarma ti v z daném PC zkrátí na max 5 minut 3x denně. Následně musíš alespoň na čas zaplatit licenci (640 Kč/měs), aby bylo toto omezení pro daný počítač zrušeno. Licence je nepřenosná a funguje pouze na jednom PC, kde je aktivována.Jsou i jiné aplikace s podobnými funkcemi a najdou se i poskytované zdarma.

TV je IMHO poriadne pre BFU predražený. Pre profesionálnu sféru dajme tomu (v tom zmysle, že sa tá cena dá zaplatiť), ale kto chce pripojenie na niekoľko minút za mesiac, alebo z času na čas na 1-2h, je tá cena hrozná (334,8 € na rok)

Diky. Zatim jsem nemel problem s neplacenou verzi, ale je pravda, ze ji pouzivam max jednou tydne. Muzes mi doporucit nejakou alternativu, ktera je skutecne zdarma?

Zkusil bych AnyDesk. Zatím jsem to nezkoušel, ale určitě nemá taková omezení jako v poslední době TeamViewer, který se stal pro dost lidí nepoužitelný. A i kdyby ne tak když už nic tak licence stojí o dost méně než TeamViewer - $79 ročně.

GOOGLE remote desktop - https://remotedesktop.google.com . Výhodou o proti teamviewer a anydesk je, že není omezen jen na nekomerční použití. Může mít přihlášených okolo sta stanic (na trvalo). Jinak se umí připojovat i k cizím účtům (na základě pozvání) obdobně jako teamviewer a AnyDesk. Nevýhodou google remote desktop je, že je třeba mít chrome a na počítači ke kterému se chce člověk přihlásit musí být nainstalována aplikace google-remote-desktop a mít účet u GOOGLE. Což u soukromých (domácích počítačů lze dopředu nastavit). Pro vlastní počítače stačí jeden účet. Pokud, ale chcete pomoc známému na dálku, kdo nemá předem naisntalovaný google remote desktop tak je jednoduší sáhnout po AnyDesk. Jeho výhoda je o proti TeamVieweru nejen v tom, že je jeho použití jednoduší pro obě strany. Stačí když hostitel zašle hostovy pouze identifikátor jeho počítače, který mu AnyDesk přidělí. Host zadá identifikátor a hostitel jen potvrdí připojení a to je vše. Nemusí opisovat identifikátor a heslo jako u teamviewer a ani nemusí přísahat že je vše pro nekomerční použití. U Anydesk tedy stačí hostiteli Jen stáhnout anydesk, spustit jej, nadiktovat identifikátor a povolit přístup . Pro správu domácích počítačů na windows je podle mne lepší google-remote-desktop neboť umožňuje i správu při odhlášeném účtu. Tedy se díky tomu lze odkudkoliv připojit k domácímu počítači i bez přihlášeného účtu. Mám dojem, že toto AnyDesk ve verzi zdarma neumí.

k tomu stylusu - doufám, že myslíš tablety s Wacom digitizérem či jiným podobným aktivním stylusem. Protože obyčejné tablety umí použít leda kapacitní stylus aka "klobásu" a na psaní rukou ani kreslení se fakt nehodí.

DIKY. Myslim jakykoli tablet s podporou pera. Zadny graficky... opravdu jen na psani poznamek a max nakresleni jednoduchyho planku, obrazku - jednoduchy schema a pod

"jakykoli tablet s podporou pera"Tak znovu. Tablet máš buď jen s kapacitním digitizérem. Tam pak tlapáš nebo kreslíš prstem a nebo použiješ kapacitní stylus, co ti "emuluje" prst. Se stejnou nepřesností jako u prstu - nic lepšího nevymyslíš. Kapacitní pero koupíš ke každému tabletu / telefonu - kde funguje dotyk prstem, funguje i kapacitní stylus (průmyslová PDA s rezistivním displejem ponechme stranou, jde o minoritu).Pak máš tablety s aktivními stylusy (Galaxy Note, MS Surface, některé Toshiby - myslím, že některé modely Portege, některé tablety Thinkpad a snad i Acer). Takové tablety maj krom kapacitního digitizéru ještě "stylusový" - celkem jedno zda jde o řešení od Wacom, N-Trig apod. - prostě má výrazně lepší přesnost než kapacitní digitizér. Doplňkové výhody jako přenos přítlaku a náklonu je detail a nemusí tam nutně být vždy.Jestli si chceš psát nebo i jednoduše kreslit, tak na to kapacitní stylus nepostačuje, pokud teda nechceš kreslit a psát jak malé dítě obrovskými písmeny.

i když si koupíte počítač s podporou pera - přes vzdálenou plochu (anydesk / teamviewer / google remote desktop) se bude chovat jako kdyby jste to kreslil prstem. Příjdete o funkce jako je přítlak atp. Ale u běžného malování ve windows to opravdu nepoznáte . Tedy pro Vaše účely to použít lze. Je i jedno jestli si koupíte tablet s podporou pera nebo nikoliv. K obyčejnému tabletu si můžete koupit i univerzální stylus pro všechny běžné prsty ovládané dotykové obrazovky. V podstatě to poslouží stejně. Nemusíte si pořizovat tablet s podporou pera. Pro AnyDesk i google remote desktop se není třeba omezovat tím, že budete mít tablet s windows. Lze si pořídit i iPad nebo jakýkoliv tablet s androidem. Na tabletech dávám přednost spíše androidu skrz který se v případě potřeby připojuji k windows, linuxu či Mac OS na dálku.

"se bude chovat jako kdyby jste to kreslil prstem"Nebude. O přítlak nebo náklon sice přijdeš ale pořád je brutální rozdíl v přesnosti aktivního stylusu např. od Wacomu a kapacitního displeje a kreslení prstem.

Díky...