» Poradna » Notebooky

Tablet pro seniora (veliký a zvládá hry typu slovo mistr, karty atd..)

Zdravím,potřeboval bych poradit který tablet by byl vhodný pro seniora, měl by mít velký displej (aspoň 10 palců) a zvládat hry typu slovo mistr, solitaire, atd. Cena by se měla pohybovat do 3.500 Kč pokud by to bylo nutné tak až do 4.000 Kč. Jestli s tímto má někdo zkušenosti, prosím napište mi vaše návrhy.Děkuji

Odpovědi na otázku

Všetko pod 3GB rám sú vyhodené peniaze

Na solitaire a podobné? Si upad!

na pár základních aplikací? Vždyť může skoro všechno ostatní zakázat.

Takže jen na hry? Seniorovi je kolik, 65 nebo 85? Můj senior (70) si nedávno za 3.400 koupil v Datartu tablet Lenovo Tab M10 na aktivní využívání MobileSheets Pro. Jak na něm jdou nějaké hry netuším.

doporučuju od Lenova typ Toga.. https://www.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab-3-3... Je sice dražší, ale to jak se dá super držet v ruce za ten "hrb" a zároveň je to stojánek, ktery se dá použít nastojato nebo naležato. Jakmile to chytnete do ruky, tak už běžnej tablet nebudete chtít.Normální tablety typu placka jsou na držení dost otravné a pro seniora tím spíš. Tohle je fakt super vychytávka, držením nastojato se na tabletu dá krásně pohodlně číst nebo hrát nějakou hru a ruka se neunaví. Už jsem to doporučil několikrát a každý si to dost chválí a je rád že si nekoupil obyčejnou placku (i několik seniorů)

To ses ale dost vzdálil od tazatelova rozpočtu u kterého cítím silný tlak na cenu.

Doufám, že ten senior už si nějaké dotykové zařízení vyzkoušel a je schopen ho ovládat. Setkal jsem se totiž často s tím, že tohle byl nepřekonatelný problém - nechtěné dotyky, leckdy problém s jemnou motorikou prstů = neschopnost dělat gesta ap. a mnozí do toho displeje tím prstem mlátili jak do klávesnice psacího stroje - to pak to zařízení moc dlouho nevydrží. V mnoha případech se levný notebook s myší ukázal být vhodnější - tak doufám, žes to vyzkoušel.

Jeden z důvodů, proč jsem se ptal na seniorův věk. Další je např. jeho zrak, stav krční páteře apod.