» Poradna » Ostatní

Tablet pro maminku

Ahoj,

blíží se maminčiny narozeniny a uvažuji poměrně delší dobu o koupi tabletu "do kuchyně". Mamka umí ovládat internety poměrně dobře, co se týče vyhledávání, takže by se hodilo něco, na čem si bude moci procházet recepty, připojí to k reproduktorům a pustí oblíbené rádio. Při nejhorším to strčí do kabelky a pojede třeba do Prahy. Největší důraz bych asi kladla na ovladatelnost a čitelnost displeje. Nemusí to být zase totální chrastítko, proto nechávám cenu otevřenou, ale rozhodně nejdu nad 10 000. Dále bych byla ráda, pokud by se jednalo o známější značku, nechci řešit případné potíže se servisem a pod. Nakonec nemám zkušenosti s OS, které se převážně používají na těchto zařízeních, ale nejraději bych něco, co se tváří nejvíce jako Windows, se kterými to už trochu umí. Za jakoukoliv radu na co si dát pozor nebo přesný tip děkuji. :)

Odpovědi na otázku

Základní návod jak vybírat:
http://tinyurl.com/cvyoa2u...
a pak bych se na nějaký androidový tablet podíval třeba na Alza.cz

Tam jsem se dívala, ale je jich kopa od firem, o kterých jsem převážně nikdy neslyšela... Proto se ptám tady.

zkus se podívat na tablety od Samsungu - ten jejich starší Galaxy Tab by mohl být už pod 10k, ale je na tom Android. Výhodou je, že to pokud vím má usb, slot na SD kartu apod. takže docela šikovný. Jinak OS Android je vcelku dost intuitivní, to problém nebude.

Jen nevím, zda 10 nebo 7 palcový tablet - jestli ta 10ka nebude moc velká. Jo, jak na tom chceš řešit internet? To bude mít mobilní datový tarif nebo má doma wifi router? Protože ty tablety nemaj ethernet port na drátový připojení

Máme doma wifi. :) Asi spíš větší, když se to bude valnou většinu doby válet doma na stole, tak to myslím nebude vadit, že je pak trochu větší...

starší galaxy tab lze za 5 tisíc korun ale nebrat pomalý to je, plný chyb a nekvalitní zpracování, cena je poplatná tomu že jako novej se prodával neuvěřitelně předraženej za 17 tisíc korun

radši žádnej a když už tak pevný obal, folie proti poškrábání a pak bych asi vzal BB Playbook který lze sehnat za 4-5 tisíc korun i s dopravou k nám (doba dodání cca 6-10 dní)

výborný tablet, rychlost na přehrání 1080p, gps, 2 kamerky, HDMI výstup . . super tablet, celkem levnej, je to premiovej, ne china

To vypadá zajímavě. Dík za tip.

Počkat až výjde nový Samsung http://www.alza.cz/samsung-galaxy-p3100-tab-... ...