» Poradna » Mobily

Tablet pro dítě

Dobrý den,prosím o radu. Synovi bychom rádi koupili tablet. Aktuálně na našich mobilech hlavně sleduje youtube, hraje si hry typu Pokemon go, Subwaysurf, My Tom, Mario Run, Fishdom atd. Nic placeného. Představa tabletu je, aby mu to rozjelo v podstatě jakoukoliv hru by chtěl a aby ještě nějaký rok fungovala i aplikace youtube (na starších tabletech co doma máme již aplikace nefunguje a to bych nechtěl) a další standardní. Nějakou tu fotku by jím určitě taky chtěl udělat a případně by si volal s babičkou nebo s námi přes přední kameru, ale to nejsou priority.Cena cca kolem 5 000 Kč, ale určitě můžeme trochu přitlačit, kdyby to mělo mít velký vliv na výkon.Pokukujeme buď po https://www.alza.cz/lenovo-tab-m10-hd-2nd-4-6... nebo po repasu ipadu https://www.gigacomputer.cz/tablety/. Má toto smysl nebo je to úplně mimo?SIM karta si myslím není nutnost, buď by byl na WiFi nebo bychom mu udělali hotspot z mobilu. Ale samozřejmě by to byl příjemný bonus.DěkujiJirka

Odpovědi na otázku

aky je stary? Ma uz telefon? Nieje dovod mu kupovat rovnake zariadenie. Ak este telefon nema, tak mu ten trablet kludne kup. 10" lenovo, 200-300€

S tabletama je to slaby. Pri dnesni velikosti telefonu uz tablet skoro nikdo nechce, takze i nabidka tomu bohuzel odpovida.Jak je syn velky? Jak dlouho stravi sledovanim youtube? Predstavuju si treba osmiletyho kluka, jak foti desetipalcovym tabletem a ta predstava je divna. Druha vec je, ze zadni fotaky byvaji u levnych tabletu (rozumej treba do 10 000 Kc) velmi podradne, vysledne fotky vylozene spatne.Za stejne penize muzete koupit MNOHEM lepsi telefon, ktery pokud nebude znicen, vydrzi lepe fungovat mnohem dele. Bude nesrovnatelne lepe fotit. Naproti tomu tablet lehce pres 5000 Kc ma zastaraly HW i SW uz ted.Stale si predstavuju toho osmiletyho kluka - nejaky 6,5-6,8" telefon je pro nej v podstate tablet. SIM kartu do nej dat muzete a nemusite...

souhlas, tahat tablet někam ven je hrozně nepohodlné a na focení taky. Jediná výhoda větší obrazovky je při použití doma, ale telefony s velikostmi ala 6,4 palce to dost dohánějí...možná by stačilo i něco alahttps://www.alza.cz/realme-c21-64gb-cerna-d64...

Ten mobil vypadá fakt super. Díky. Výkon je v klidu? Díky

já ho nemám, vím jen, že obecně si lidi tu značku pro poměr cena/výkon docela chválí... Hry sám nehraju vůbec.

Moc díky. Koukal jsem, že do naší cenové kategorie by se vešel i https://www.czc.cz/realme-8-6gb-128gb-cyber-... . Asi se teda vydáme cestou telefonu.

IPS 1600x720; MTK, 64GB uložiště za 5 litrů?Tohle fakt nechceš

jakých 5 litrů? Co se takhle podívat na cenu pořádně?

Opravdu dohánějí? Uvědomuješ si, že rozdíl mezi úhlopříčkou 10,1" a 6,4" je 3,7" - t.j. 9,4cm. Tady máš foto pro porovnání rozměrů https://ctrlv.cz/wIxyTen tablet v dotazu zmiňované Lenovo, mobil Motorola Edge 20 úhlopříčka 6.7". Rozhodně pro zmiňovaný účel je lepší ten tablet, líp se mu bude prstíkama trefovat na display, z malého displeje bude brzy otrávený. Navíc ten tablet může pod různými účty provozovat celá rodina.

Oprava odkazu https://ctrlv.cz/qd2J

Spěch se nevyplácí - ten tablet je tento Lenovo Tab M10 Plus LTE 64 GB https://www.datart.cz/dotykovy-tablet-lenovo-ta...

Co se tyce obrazovky, tak tam je jeste tam jedna "drobnost" a to pomer stran, obrazovka s vcelku beznym tabletovym 16:10 bude vetsi nez obrazovka s 21:9 kterou maji vcelku bezne telefony i kdyby mely stejnou uhlopricku.Takze zdanlive je je treba telefon s 6,8" displejem jen o 15 % mensi nez 8" tablet, ale pokud se na to podivame optikou plochy tak je najednou mensi cca o 42 %. Samozrejme to vzdy nemusi byt vyhoda, pokud jsou aplikace, videa, fotografie, ktere chci pouzivat spise ultrawide, tak vetsi plocha tabletu moc nepomuze.Jinak ja bych sobe ani diteti asi levny tablet neporidil. Vetsinou je to celkem tragedie, jak vykonem, tak mnozstvim operacni pameti i velikosti uloziste (problem zejmena pro aplikace a zejmena, kdyz je na tabletu vice uzivatelskych uctu, data mohou byt na SD karte). Obrazovky jsou sice vetsi, ale zase byvaji mene kvalitni. Predni kamerka casto nestoji za mnoho a fotak take ne. Ve vsech techto ohledech byvaji levne telefony lepsi nez levne tablety.Ve svem okoli mam nekolik spokojenych uzivatele tabletu. Vetsinou maji nejaky iPad, klidne i levny model, ale bohuzel levny v tomto pripade neznamena ani priblizne 5000. Nebo maji nejaky drazsi Android, treba neco jako Samsung Galaxy Tab, ale to neni levnejsi nez nejlevnejsi iPady, spise naopak.

dřív se běžně prodávaly tablety v kategorii 7 palců - dokonce jich bývalo nejvíc. Dneska jsou to telefony.

Synovi je 5 let (od září předškolák). Nechci raději ani moc odhadovat čas, který tak stráví, i když má spoustu jiných aktivit, tak prostě u mobilu je každý den Je pravda, že mě možnost koupit telefon a používat ho jako tablet vůbec nenapadla, ale je to skvělý nápad. Mrknu na mobily v dané cenové kategorii. Ještě jednou díky za nasměrování.

Apple bych nebral, Android zařízení je v tomhle mnohem flexibilnější a lze případně využít i na spoustu dalších věcí.

Vzal bych spíše nějaký telefon, dneska telefony mají běžně 6,7" dříve se dělali 7" tablety. Navíc dítě má malé ruce, takže se mu s telefonem bude pracovat výrazně lépe a taky telefony v cenové kategorii kolem 5k budou výbavou vždy horší, než telefony. Já třeba tablet osobně mám i přesto, že mám chytrý telefon a používám ten tablet často, avšak spíš jen na čtení článků nebo sledování videii/filmů. protože jak je veliký (11") tak se mi na něm celkem špatně píše a hrát na něm hry, si ani neumím představit. Natož pokemon go, kdy bych musel s tak velkým zařízením chodit po venku.

Vůbec mě nenapadlo vydat se cestou mobilu, ale je to skvělý nápad. Používat ho bude jako tablet a je to vyřešený Díky

Přesně tak, navíc tablet s androidem vs mobil s androidem je vesměs jedno a to samý, akorát do mobilu ještě jako bonus můžeš dát simku a když bude potřeba, můžete si i volat.

Mám v rodině lumeny co dají prckovi před spaním tablet. Určitě je lepší tablet než mobil. Tablet může být na klíně, na stole... Telefon rozhodně není to samé co tablet i kdyby měl 7". Takový mobil se nevleze vůbec do ruky takže nepřináší žádnou výhodu.

Dítě má třeba 2x menší ruku než dospělý člověk, takže pro dítě bude 7" telefon velký asi tak, jako pro tebe ten tablet. Dneska jsou tablety dost veliké a dětem se to bude špatně držet a špatně ovládat.

Tak to máme v rodině asi super dítě. Postaví si tablet v krytu na stůl, postel nebo si ho vezme na klín a normálně ho používá. Na telefonu by viděla prd. Je to nesmysl. Telefon má mít do 6" a tablet 10" a více.

*tablety budou v cenové kategorii 5k horší než telefony.

ono je otázka co za hry, já si zas nedovedu představit point&click adventury, nebo strategie ala xcom nebo civ6 na telefonu

To já si osobně nedokážu představit takový hry ani na tabletu. Prostě celkově hraní na dotykové obrazovce není pro mě.

Decka to zvladaji. Jsou mnohem tolerantnejsi k ergonomickym vrazdam jako je tahle. A taky jim mnohdy nic jineho nezbyva.

Petilete (ale i starsi) deti navic vetsinou ani nenapadne, ze by mely na tablet nebo telefon instalovat standardni pocitacove hry, ktere mnohdy ani neznaji. A hry vytvarene primo pro dotykova zarizeni, jsou vetsinou ovladatelne vcelku slusne.

Tak jako takový oddechovky, jako je Geometry Dash nebo Subway surfers, se hrají v pohodě, to ano. Ale hrát třeba Fortnite, který je teď mezi dětmi populární nebo pubg, případně Apex nebo Cod je pro mě prostě nepředstavitelný a přesto to na tom ty děcka hrají a celkem to i zandávají. Já prostě ke hraní potřebuju klávesnici a myš, případně ovladač :D Ale hrát něco dotykově fakt neee.

Jsem slysel, ze nekteri lide hraji strilecky na konzolich s gamepadem To, ze my jsme zvykli na klavesnici a mys, neznamena, ze to tak maji vsichni. V mem okoli moc cca petiletych deti Fornite a dalsi jmenovane nehraje, ale treba je to jen jedno ze specifik me bubliny.

Ano, konzolove jakohrani FPS na ovladacich je humorne (doporucuju se podivat na nekoho, kdo to praktikuje, protoze je to fakt sranda), ale dotykova zarizeni a velke mnozstvi her na nich jsou uplne jina liga diskomfortu a zbytecneho utrpeni. :o)Nicmene, jak uz jsem psal, decka jsou v tomhle smeru neuveritelne odolne bytosti.

Jo to máš pravdu, na závodní hry je ovladač super, ale na střílečky jedině klávesnice s myší. Jinak nadruhou stranu mi příjde, že dnešní generace dětí si zase víc rozumí s těmi dotykovými obrazovkami a celkově telefony/tablety, než třeba notebooky nebo počítači.

Taky mam ten dojem. Pak neumi uplne vyuzit zarizeni s rozsahlejsimi moznostmi. Asi je to neco za neco.Jinak ze ovladac ma v nekterych hernich zanrech sve misto na slunci, to je jasne. Podobne jako volanty, joye, pedaly apod.

Ale je to docela smutný, protože mám bratrance, co má 15 let a neumí přetáhnout fotky z telefonu do PC nebo z foťáku do PC a přitom počítač má už třeba 3 roky. Dokonce jsem i k němu jednou musel jít, protože mu při online výuce nešel zvuk. Samozřejmě byl ztlumený ve směšovači hlasitosti

Zrovna u těch turnbase strategií a point click adventur mi přijde dotykový ovládání na to jak dělaný, mám ipad pro 11 a celkem slušný herní pc s 35" uw lcd a stejně hromadu her hraju na tabletu, že jdou hrát v posteli/ na cestách a radši hraju kvalitní příběhovou hru než freetoplay blbosti.

Ale OP ve výčtu her svého dítěte neměl žádnou adventuru nebo strategii.A Pokemon Go s tabletem? (jestli se nepletu, to se hraje venku - nedovedu si dost dobře představit dítě, co lítá po parku a mává přitom na pokemony tabletem).

Vzhledem k tomu, ze jsem videl dospele lidi, kteri se na dovolene foti 15" laptopem (misto fotaku nebo mobilu), tak dite lovici pokemony 10" tabletem nepovazuju za nic nemozneho.

viděl jsem jednu dámu fotit iPadem a poněvadž to bylo na horách, tak dost foukalo a byla celkem sranda na to koukat - skoro plachetnice nebo rogalo Neumím si představit, jaký magor bude fotit notesem.

No ja tomu taky nerozumim. Ale v JV Asii jsem to videl opakovane. A ti lide nevypadali na pohled nejak podezrele, nevypadali na hmotnou ani mentalni nouzi apod. Nevim. :o)Pokemoni na tabletu jsou uplne v pohode. AR rezim stejne nikdo nepouziva a mimo nej ten tablet nicemu nevadi. Naopak, treba lepsi vydrz na baterku je u tehle hry ohromnou vyhodou.

Jestli dite prejete auto pri hledani pokemonu s tabletem nebo mobilem je skoro jedno. Pokud mu to bude s tim tabletem nepohodlne, tak naopak lepe - samozrejme za predpokladu, ze si dane dite chce tazatel nechat

Tohle bych nebral moc směrodatně, je to určený pro dítě a dítě svoje herní preference může změnit ze dne na den, vím o čem mluvím, mám 8 let dceru a 11 let syna. Na pokemon go tablet samozřejmě není vhodný, ale na většinu her je lepší než telefon, stejně i na video

U tabletů bych se nedal cestou repasu. Nikdo neví, co má baterka za sebou a jakou má zbývající životnost. V tabletu se prakticky vyměnit nedá.Většina současných tabletů nemá slot na GSM kartu, takže přístup na Youtube apod. je omezen na domácnost. Přídavný GSM čudlík se ztratí případně vylomí USB port.

Začal bych tím, v jakém ekosystému funguje zbytek rodiny. Pokud máte všichni Apple, je nesmysl jít do Androidu a naopak - to vím z vlastní zkušenosti. Co se týče zařízení - určitě do začátku tablet. Děti do nějakých 8-10 let nenapadne ven na blbnutí tahat telefon ani tablet (zase vlastní zkušenost) - pokud mu to někdo neukáže. Jasný, na výlety (do vlaku, busu, jako zábava na čekání) se to v batohu pronese, ale je to daň za to, že ho nese sebou (oba synové, když chtěli sebou tablet - museli si ho nosit sami v batohu vč. příslušenství :).Mimochodem, já udělal tu chybu, že jsem na začátek šetřil a koupil Android, i když zbytek rodiny jel na iOS. U druhého dítěte, jsem šel rovnou cestou iPadu - je členem rodiny - takže povoluji aplikace a platby, vidím kde je, sdílíme icloud, placené aplikace a další, dokáži zablokovat na dálku, atd.

Pětileté dítě si nemá co hrát s mobilem nebo tabletem... Ale když už, tak Lenovo za bůra bylo po pár letech k ničemu. 10" Samsung frčí i po pěti letech normálně. Rozdíl v ceně tam byl, ale určitě to bylo dost pod 10 tis.

Z tabletů co jsem viděl a mají moji známí/rodina je naprosto skvělý Xiaomi Mipad 5 (ano vím, že je rok starej). Cena je ale cca 8k

iPad a mas na pet let vystarano

No, pokud cela rodina nejede v Jabkach, tak zcela jiste. Bude s tim vopich mozna i dele. :o)Pokud je cela rodina jablecna, pak je to dobry napad. Jinak ne.

měl jsem cca 8 ipadů od prvního a k tomu jsem měl různé platformy na telefonech a neměl jsem řádný problém, jako je to pohodlnější, ale žádná tragedie.

On je docela rozdil tablet pro vlastni pouziti a administrace tabletu pro dite. Kdo to nezazil, vubec nezna rozsah te srandy.