» Poradna » Ostatní

Tablet od Microsoftu, Applu nebo Samsungu?

Zdravíčko,chtěl bych se takhle po ránu zeptat, kdybyste si měli vybrat mezi tabletem od Applu, Samsungu nebo Microsoftu, do kterého byste šli, když bych ho rád používal na poznámky do školy, filmy, "rýsování geometrie" a případně na nějaké kreslení obrázků, které bych dále upravoval na počítači v Photoshopu?Zařízení mám prozatím Sluchátka, Hodinky od Samsungu (plánuji koupit S21 příští rok), jinak Windows 10 na počítačích samozřejmě, pokud by se někdo ptal na záležitost ekosystému.Budgetem do 25k max.Díky moc

Odpovědi na otázku

No tak to bych si urcite nevybral. A misto toho bych vzal neco pouzitelnejsiho / uzitecnejsiho, treba https://www.czc.cz/hp-envy-x360-13-ag0010nc-... .

Já už notebook mám, proto chci tablet. Navíc tablet si položím a kreslí/píše se na tom lépe, jak když bych něco zkoušel na notebooku matlat po obrazovce.

Ono se to v pripade potreby chova jako tablet. Koukal jste aspon na fotky?A nejake psani je stejne nesmysl, dokonce i dotyk je pouzitelny jen minimalne.Ptal jste se na to, jak bychom se rozhodli my., tak jsem Vam to napsal. Ale zjevne mam o tabletech a pouzitelnosti nekterych bezva ficur uplne jine predstavy. :o)

Jojo, však v pohodě, díky za názor.

Uprimne v tom nevidim nic pouzitelnejsiho a uzitecnejsiho pro jeho ucely ...

proč si nekoupíš grafický tablet Wacom? Můžeš ho využít u stávajícího notebooku / PC, máš vysokou přesnost i citlivost a použít to lze prakticky v jakémkoliv software, takže si nemusíš vybírat mezi Androidem a Apple OS.

Já bych šel do iPadu Pro. Se Samsungem zkušenost nemám a se Surfacem jsem spokojený nebyl. Dříve jsem používal Wacom tablety na ilustrace a grafiku, ale právě iPad to kompletně nahradil a doplnil, především kvůli silné podpoře platformy a využití pencilu. Včetně následné úpravy. Tohoto komfortu jsem na surfacu nedokázal dosáhnout a celkově ta "kreativita" byla taková těžkopádná. Krom toho skicuju i v terénu a za pochodu, takže je pro mě důležitá výdrž, se kterou nemám problém i tři dny, ale to záleží na každém samozřejmě. Jako poznámkovač opět skvělé, podpora a rozpoznávání psaného textu je napříč systémem, takže například i při vyhledávání v prohlížeči. Osobně si cením i lidaru u poslední verze, od 14 se přesnost hodně zlepšila a je to celkem použitelné. Obecně pro školní věci si myslím dobré řešení. Kdyby něco, ptej se. Vyhnul bych se blbostem typu konvertibl ... zbytečnost. Taky si dej bacha na rozměr, já šel z 12,9 na 11. Je mi to přirozenější na zápěstí, když nemusím ležet na zápěstí. Určitě ti tu dají i další pro a proti, ale iPad nabízí neuvěřitelně dobrý základ pro tvorbu a hlavně skvělé aplikace nových tvůrců, kteří to posouvají. Takže tak za mě.

Chápu, chápu, jenže pořád nejsem s applem přesvědčen, koukal jsem na CZC nebo kamsi a hned první recenze, že dostali vadné zařízení. Zároveň nemám žádné jiné zařízení od Applu, takže kompatibilita s Windowsem bude asi špatná, ne? Také ta jejich tužka + klávesnice jsou extrémně předražené, co jsem koukal.

Kompatabilita s windows není problém, používám jak Mac, tak Win. Řekněme jediná výhoda, kterou ocením ... je možná airdrop na macu. Jinak nemá kompatabilitu cenu podle mého řešit. Připojit připojíš, klasické usbčko na iPadu se souborovým už je taky. Tužka je drahá, ale zas to co nabídne je bezkonkurenční. S tou přídavnou klavesnicí nemám zkušenost, ale osobně taky k ní nemám důvěru a nevypadá dvakrát odolně. A na systém si zvykneš. Já mám aktualně kombo ga laxy Note jako telefon /iPad/podle místa Mac a Win. A žádnej problém. Vadný zařízení může bejt každý ... ale to by fakt neměl byl důvod vybírání.

jo, iPad s Pencilem jsem měl nějakou chvíli v ruce, nebylo to špatné, ale na nějakou vážnější práci bych to nechtěl, protože bych nejspíš musel změnit zcela způsob práce jen protože Apple Mám zkušenost i s Galaxy Note 10.1 a 8.0, není to vůbec marné, ale zas jsi limitovaný aplikacemi pro Android - může to být problém, ale taky vůbec nemusí a komunikace s PC funguje i klasicky přes kabel a soubory si můžeš oběma směry kopírovat dle libosti - narozdíl do Apple.

Zajímavé. Takže jednoduše řečeno vykašlat se na tablet úplně.

Abych řekl pravdu, jsem tak nějak mezi Tab S7+ a iPad Pro 11" momentálně, ale pořád se nemohu rozhodnout, oba vypadají krásně i podle různých videjí atd.

Asi s žádným neuděláš chybu. Ale mně by vadilo u S7+ to debilní nabíjení penu vzadu (limitace na obal, špatně přenosné, nepraktické) a nudlovitej formát obrazovky.

Microsoft ne, okna na to nesou dělaná, tj mám notes s dotykem a fakt to nepoužívám.Android snas, tak snad tusis k čemu to je. Jabka jsou v tomhle ohledu možná dál, ale to je jen pocit.Hmmm no pak to musí mít pero, matlani prstem asi nebude ono.Neprodává se dřív digitální poznámkový blok. Tj. něco na co píšeš, ono se to po stisku tlačítka uloží a ty se na ty listy následně podíváš.Jinak tu padl Wacom k notesu.