» Poradna » Ostatní

Tablet Lenovo A5500H dead pixels a split screen

Zdravíčko, chci se zeptat jen tak ze zvědavosti, zda bych mohla nějak pomoci mému kdysi zapomenutému tabletu, který jsem asi po roce našla. Samozřejmě, kdyby tablet fungoval, tak tady nic nepíšu. Nicméně tablet je značky Lenovo model A5500H, měla jsem ho od roku 2015 - 2017. Tablet má několik problémů, které jsem už kdysi řešila a opravili se částečně, pak se ale vrátili. Nejdříve nastal problém s wifi, kdy se samovolně zasekla na zapínání, ale nezapla se. Na nějaký čas pak tento problém zmizel, ale pak se zase vrátil. Já si myslím, že odešla anténa wifi. V roce 2017 bylo u tabletu vyměno sklo. A asi po půl roce, kdy tablet bezproblémově fungoval se objevil opět problém s wifi. Nově se k tomu přidaly dead pixels, které ale po dni zmizeli. Což bylo fajn, jenže pak se za týden objevili, ten samý problém s dead pixels a nověse zjevil i split screen. Kdy už nepomohlo ani dead pixels fix. Jedině, kdy je displej normální, tak je pokud se přehrává nějaké video. A jako poslední pravděpodobně odešel i bluetooth, lépe řečeno dělá to samé, co wifi. Takže můj dotaz, šlo by se zbavit nějak, aspoň toho split screen? Restart nepomohl, aby jsme neztráceli čas něčím, co už bylo zkoušené. Každopádně, tablet si nechci nechávat, takže než půjde pryč, tak se raději ptám jestli by s tím něco šlo udělat. Jinak každá rada dobrá a já budu velice vděčná za všechny rady.

Odpovědi na otázku

řekl bych že odchází základní deska do křemíkového nebe. nechte ho už v klidu odejít a neoživujte mrtvolu

Starý Android 4, 1gb rám akurát tak na tazitko

Nešlo, je to do popelnice.