» Poradna » Notebooky

Tablet ACER transformerbook t200 nevím jaký HDD

Ahoj prosím o radu mám tablet ACER transformerbook T200 a neví jaký HDD je možné přidat. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Do ACER transformer book T200 se dává pevný disk o velikosti 2,5" a výšce 7 mm, s rozhraním SATA. Může být typu SSD (je rychlý ale drahý) nebo klasický plotnový disk (pomalejší ale s velkou kapacitou). Kapacita pevného disku může být prakticky jakákoliv.

Nevím, jak je to u Aceru, já mám Asus T200 a lze do něj dát v podstatě jakýkoliv HDD (či SSD), s výjimkou extra tlustých verzí (tuším 12 mm). Ideálně nižší (7,5 mm), ale dá se do něj dát i klasický 9,5 mm - v tom případě bude klávesnice téměř nepostřehnutelně vyboulená (kdybych si o tom nepřečetl, asi bych si toho ani nevšiml, resp. až po delší době). Kdyby nebyli konstruktéři svině a dali ten SATA konektor naopak, byl by bez problému i ten 9,5 mm.Ale jak je to u Aceru nevím, ani jsem takový tablet nenašel...

V případě použití 9,5 mm se nemůže použít rámeček na disk, s ním by se tam už fakt nevešel.