» Poradna » Ostatní

Tablet Acer a flashdisk

Dobrý den,několikrát jste mi pomohli,snad to bude i tentokrát.Dostal jsem tablet Acer Iconia One7B1-770.Využívám jej na fota a videa,event.na procházení Facebooku.Veliká spokojenost,používám paměť.kartu 32 GB je už skro plná.Prodávajícím jsem byl ubezpečen,že lze použít flashdisk s výstupem Micro USB.(Kingston Data Travel Micro Duo 16GB.) Před jeho koupí jsem to chtěl vyzkoušet s norm.flashdiskem a redukcí-kabel USB 2.0 - Micro USB,doporučený.V "úložišti USB"funguje pouze "připojení " USB s PC.Tablet flashdisk nevidí.Je to dáno od výrobce,nebo něco dělám špatně?Dík za odpověď.

Odpovědi na otázku

Když flashdisk odpojím píše tablet:Externí USB odpojeno.

Jak jako flashdisk tablet nevidí? Na procházení flashdisku musíš v Androidu použít nějaký souborový manažer (file manager) , např. Total Commander https://play.google.com/store/apps/details , v něm flashdisk jistě uvidíš.Pokud ne, tak možná nemáš správný kabel, musí být s označením OTG (USB On The Go) , který právě podporuje připojení myší, klávesnic, flashek a pod. .

Kabel je tak označený OTG Cable,S tím,e ho tablet nevidí,jsem se nevyjádřil spávně,je to tak,že v "Úložišti" pod kartou SD vyskočí po napojení flešky řádek :usbotg-sda1 a pod ním šedě :připojit úložiště usb -vložte úložiště usb,No a tenhle řádek nereaguje.Ten program mně taky napadl,ale nikde jsem o tom nečetl,tak se radši ptám.Když to rozpojím,ukáže se hláška:Externí úložiště odebráno.Omlouvám se za tu nesrovnalost.Zítra si poraju s tím programem,mám dojem,že tam není,Zatím dík za rady

Nevím jak dalece má Acer systém Android upraven, ale zatím jsem neviděl, že by ohlašoval odpojení zařízení. Pouze při připojení by ti měl nabídnout, v jaké aplikaci chceš s flashdiskem pracovat.Jinak Total Commander je na Androidu v podstatě stejný jako na Windows.Další problém, který u flashdisků může nastat, je ten, že Android nemusí spolupracovat s NTFS souborovým systémem. Takže by mohlo zabrat flashdisk naformátovat pomocí FAT32.

Ad NTFS - to není překvapivé, NTFS je souborový systém určený pro OS, nikoliv pro přenosná média. Pro ta je tu exFAT - ovšem ani jeho podpora není u zařízení běžících na Androidu samozřejmostí (i když bude asi lepší než podpora NTFS).

Program stažený,fleška se v Totalu objevila jako Storage /usbotg,dál jsem se nedostal,pokračování zítra.Dík za radu.

Takže to vypadá na špatný souborový systém. FAT32 už by měl poté fungovat.

Mnoho díků za rady,začínám pracovat.Ta hláška o odebrání úložiště USB se opravdu objevuje,a dotaz:je nějak limitována velikost flashdisku?Mám 8GB a 64GB.Některé zařízení limituje velikost např.přijímač AMIKO jen do 10 GB.

K tomu nevidím žádný důvod. Nanejvýš tě může limitovat použitý souborový systém, např. FAT32 podporuje oddíly do velikosti 2, resp. 16 TB.

Samozřejmě počítat s tím, že na FAT32 souborový systém lze nahrál soubor o maximální velikosti 4 GB.

A je vymalováno,po naformátování na FAT32 a zapojení se objeví hlášení :karta SD se přiravuje,po chvíli karta SD připravena k použití,objeví se v úložišti a v Total Comand. jako USB1,USB2,kde lze film spustit po určení přehrávače.Myslím si ale ,že pro moje použití bude spíš vhodnější další Micro SD paměť.karta třeba 32GB,to ovládaní se mi zdá jednodušší.Ještě jednou dík za vaše rady,bez kterých bych tu flešku nerozpohyboval Je vidět,že i v 72.letech se člověk pořád učí.Peter

Jojo, celkem platí, že flash disky pro použití v jiných zařízeních než PC je lepší mít ve formátu FAT nebo exFAT, protože NTFS často dělá problémy.

ještě dodám, výrobci nepodporují ntfs z toho důvodu,že se z něj musí odvádět licenční poplatky Microsoftu

Zdravím,tak bez problémů jsem použil flešku 8GB naformátovanou FAT32. Druhá fleška 64GB se dá formátovat jen exFAT 32 a NTFS a nefunguje,nevím jestli je na vině velikost nebo formát ex FAT32.Jinak spokojenost,dík.

I větší flashky můžeš naformátovat na FAT32, ale ne přímo ve Windows, je potřeba nějaký dodatečný program.

Dobrý den,a mohl bych poprosit o nějaký program?Ještě jsem měl jeden dotaz-v jakém formátu mám naformátovat paměť kartu 32GB,kterou mám v tabletu.Momentálně je v NTFS,přehrávač je AV Player,Děkuji

zkus to naformátovat tímhle:http://www.slunecnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-fo... pokud nevadí 4GB limit velikosti souboru u FAT32, tak já bych se toho formátu držel, protože je tam nejlepší kompatibilita a prakticky žádné problémy v rámci podpory různých zařízení.

To už asi bude vše,ještě jednou díky všem