» Poradna » Mobily

TABLET | Alternativa k Amazon Fire HD 10"

Zdravím místní odborníky. Rád bych si pořídil svůj první tablet a po dlouhém zvažování pro a proti jsem se rozhodl pro deseti palcovou variantu. Tablet na magazíny, komiksy a minimum cestování s tabletem. Mám i e-ink čtečku Kindle 3...Do oka mi padl Kindle Fire 10 HDcena méně než 3.500 Kč. Za ty peníze nabízí dost muzikyrozlišení: 1920 x 1200 (224 ppi) 32 GB interní paměť, parametry zde: https://www.gsmarena.com/amazon_fire_hd_10_(2017)-8872.php ale kindle má své ale:- tablet se oficiálně nedováží do ČR je potřeba si jej nechat přeposlat.- v tabletu není čistý Android, není tam ani Google play a vše je tam nasměřováno směrem do "Amazon play" obchodu. => je více než vhodné provést root a nahrát čistý android. Hledám tedy alternativu na českém trhu za podobné peníze a nebo i o něco vyšší ale v podobných parametrech nic nenacházím. :( Na Heurece jsem vyfiltroval těchto pět kousků:https://tablety.heureka.cz/f:14238:12065,26919;14239... Má cenu vybrat některý z alternativních modelů a nebo mám jít rovnou do Amazon Fire? I za cenu drobných překážek při přeposílání z UK a nebo Německa. Amazon Fire 10 HD podrobný popis: https://www.amazon.com/All-New-Amazon-Fire-HD-10...

Odpovědi na otázku

mno, osobně si myslím, že na těch 10ti palcích to rozlišení 1280x800 v pohodě stačí a toho upraveného Androidu u Amazonu bych se bál + nevím, jak to bude se zárukou. Navíc je vhodné si zjistit, zda to jde nějak rozumně rootnout a přeflashovat tím čistým.Jinak mám dojem, že Lenovo už dává čistý Android rovnou, ohledně Aceru nevím.

Záruka na amazon věci je buď rok, žádná a nebo lze přikoupit. Kindle Fire se prodalo tolik, že už to tisíce lidí rootlo a existují návody.