Tablet - nejde ukládat na sdkartu

Ahoj, mám tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 a po přidání microSD karty za účelem rozšíření úložiště, na ni nemůžu ukládat. Fotky i videa to furt ukládá na vnitřní pamět. Všude v tabletu mám navolené, at to ukládá na microSD kartu, ale ono to pořád ukládá na vnitřní pamět. Kartu to vidí a samo si ji naformátoval. Android je 5. Někde jsem na netu našel, že je třeba upravit jeden soubor, ale ten jsem v tabletu v "ETC" nenašel. Tak už fakt nevím Díky za rady!

Odpovědi na otázku

Nastavení ukládání foto/video na SD musíš nastavit přímo v aplikaci foťáku.

Jenže tam jsem byl asi 5x, ale tam nic o tomhle není napsané!

Určitě je, někde se to dát nastavit musí ;)

Ach jo, po prohledání spousty diskuzí, kde lidi měli stejný problém (a ten problém dělal Android 4.4) bylo doporučeno upravit jeden soubor v rootu v adresáři etc. Jenže ten soubor jsem nenašel Tak se ptám jestli to jde nějak jiank :)

Pokud má zařízení slot na SD, tak vždycky v menu aplikace fotoaparátu lze nastavit, kam se mají fotky ukládat. Tohle musí být normálně uživatelská volba, není potřeba upravovat žádný soubor.

SD kartu mám taky a na nastavení nebylo potřeba nikde složitě nic upravovat. Nicméně používám kartu jako "externí" a nikoliv jako rozšíření úložiště. V aplikaci fotoaparátu šlo normálně ukládání na SD kartu nastavit.

Taky už jsem viděl telefon, který to nastavení prostě ignoroval.

Konečně mi někdo dává za pravdu! Samozřeujmě, jsem taky viděl zařízení, které tuto volbu má, ale i když zvolím výchozí úložiště SD kartu, furt to ukládá do vnitřní paměti.

V tom případě je řešení nasnadě, omlátit ten Alcašunt prodejci o hlavu. Nebo čekat na update - jestli nějaký vůbec bude. A poučení pro příště - nekupovat ten nejlevnější šunt.

Znovu opakuji, ta volba musí být PŘÍMO V APLIKACI FOTOAPARÁTU, výchozí úložiště v nastavení systému s tím nemá nic společného!!!

Ono i v té aplikaci fotoaparátu to může být nazváno jako výchozí úložiště (u Honora to mám nazvané jako prioritní). Takže může být výchozí úložiště v nastavení telefonu a stejně nazvaná položka i v nastavení fotoaparátu, ale samozřejmě s úplně jinou funkcí.

Z mojí zkušenosti to dělá právě android 5. Po upgradu na android 7 pracuje karta jak má. Nic jsem nerootoval, upgrade poslal Samsung sám. Co takhle zkusit nějakou apku z obchod play ( např. Open Camera) ?