» Poradna » Počítačové sítě

T-Mobile vzduchem (LTE) a síť

Zdravím. Jsem amatér to bych předeslal jako první takže je možné že se ptám pro někoho jako idiot, pak se omlouvám. Měl jsem internet přes DSL ale děsně pomalý-vesnice. Teď mám internet vzduchem (LTE) rychlost 5x vyšší za o 200,- míň. Potíž je v tom že předtím jsem měl z modemu (TP-Link-TD-W9970B) nastavenou Wi-Fi síť a ta teď nefunguje. Zkusil jsem reset modemu ale vždy to skončí na tom že mobil síť najde, nicméně napíše "Připojeno, není k dispozici internet". Do PC ale net normálně skrz jde. Zkusil jsem od kamaráda router TP-Link-TL-WR1034ND. A tam je problém že "skrz" něj internet vůbec neprojde do PC. Mohl by mi někdo prosím poradit v čem by mohla být má chyba. Děkuji velice. Kamil

Odpovědi na otázku

Ten modem TP-Link-TD-W9970B je VDSL, kde by se v něm měl ten internet vzít, když máš teď úplně jiný zdroj internetu (LTE)? Jak to máš zapojené? Mimochodem, ty nejsi amatér, ale laik ;) Amatér může oboru rozumět stejně, jako profesionál, jen se tím neživí.

Když do něčeho kecáš tak se tomu pokus porozumět. Jelikož vstup WAN(společně s LAN4) má tak nedělej chytrýho když pochopit nechceš.

Tak si nastav AP přímo na té krabičce od T-Mobile. Umí to. Nebo si raději nenastavuj nic, najdi si ji mezi wifinami a heslo si přečteš dole na krabičce.

Ano ona vysílá WI-FI...ale já ji potřebuji rozšířit dál (udělat novou) právě tím dalším.

Duvod proc je tam zapojen ten TP-Link-TD-W9970B je jaky?

On tam fyzicky není jen jsem ho zkusil vyměnit za ten W9970B

Je možné toto téma zamknout nebo smazat-problém vyřešen restartem přímo na krabičce T-Mobile a ejhle W9970B se rozběhnul. Díky kdo se snažil pomoci i profesionálovi z Brna (JackBrno)

ano, spousta lidi zde jsou profici, ktere IT zivi. a ve svem volnem case se snazi zdarma pomoci. presto se vzdycky najde nejaky krypl, jako Kamil, ktery bude drzkovat. neumis, nevis, nefunguje? zaplat si technika a neotravuj.

Obávám se, že ti potíže teprve teď začínají. Pokud máš TD-W9970B v defaultu, tak se ti podle zapojení kabelů a portu WAN/LAN buď srážejí DHCP servery, nebo routuješ, takže budeš mít obtížně přístupný NAS a tiskárnu.