» Poradna » Mobily

T-Mobile ve starém telefonu

Zdravím,Potřeboval bych poradit, jak odstranit ze starého telefonu brandovaný software. Konkrétně se jedná o T-Mobile. Ukazuje se mi T-Mobile logo při zapnutí i vypnutí telefonu a také mi nechce telefon fungovat s jinou SIM kartou než od T-Mobilu.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

To je zcela závislé na konkrétním mobilu. Až ho budeš znát, gůgli ... "odemčení", SIMlock,

Co to znamenat "nechce fungovat se starou SIM"? Operátoři přestali blokovat telefony na svoji SIM už hodně dávno. Brandování na to nemá žádný vliv, to je jen pár obrázků a možná nějaká aplikace. Ale pokud bys to chtěl podrobněji, tak by sis musel přestat plést PC poradnu s věštírnou, protože z popisu "starý telefon" opravdu nikdo nepozná, o čem mluvíš a opravdu nejsou všechny telefony stejné.

Jedná se o telefon Samsung Galaxy Ace 4.

Ten jsem měl. Dneska už nepoužitelnej odpad

Skvělé, konečně ses probral... Tak odstranit brandování půjde celkem snadno, pro tento telefon pravděpodobně bude existovat nějaká Custom ROM. Případně tam přímo přes software od Samsungu (tuším Odin) půjde jednoduše nahrát oficiální nebrandovaná Samsung ROM. Každopádně ale pořád chybí informace, co má ten telefon za problém s jinou SIM, protože blokovaný určitě není (tedy jestli to je český T-Mobile). Ale na závěr je stejně potřeba říct, že to je zoufalý šrot, který není dnes použitelný. Má jen 8GB interní paměti, která se ti zaplní sama aktualizacemi a systém s 1GB RAM bude totálně zasekaný, i když tam nebudeš mít nic instalovaného. Zkrátka to vůbec nestojí za jakoukoliv námahu, to zprovozňovat.

Pokud je to "chytrej" telefon, můžete zkusit alternativní ROM. Ale chce to opatrnost a pečlivost, jinak se z mobilu může stát jen těžítko.

Vzhledem k tomu, že zřejmě neumíš ani použít google, bude lepší, když navštívíš nejbližší servis, kde ti to za pár stovek odbrandují...

S timto jsem se obratil, ale je to jiz skoro deset let zpet na operatora T Mobile. Krom jednoho co nebyl kupovan u nich dalsi vyhledali ve svem archivu a na dalku mi je odblokovali. Stacilo s nimi dat řec a provest pozadivane, ani jsem na pobocku nedaleko nemusel se jit doprosovat ( nemajice pausal)

dostal se mi svého času do rukou nějaký Samsung s Androidem 4 brandovaný pro O2 a Vodafone apod. simka na tom normálně fungovala.Co je to za značku a model telefonu?

Asi tak, operátoři telefony neblokovali na SIM už dávno před tím, než se vůbec objevily smartphony. Už to bude řekl bych téměř 20 let.

U T Mobile to bude za 4 roky. Asi je blokovali tem co je u nich nakoupili aby je prodali dal. Sony Ericson koupeny u operatora ve vanocni akci ( o vikendu volani v siti za 1 kc na pul roku dokud byl prvni dobity kredit), blokovany nebyl. Jen nejake Nokie a Siemens (co byli v rodine).

Žádný český operátor neblokuje telefony na vlastní SIM minimálně 10-15 let. Nikomu...

10 az 15 let beru, dva byly co pamatuju z roku 2003 a 2004 Siemens, Twist ne paušal. Soused měl zn. Alcatel operator Pegas.Co s tim ma co sim, tu jsem mohl dat do mobilu od kohokoliv v Cesku

Jj, ale bůhví jestli vůbec mluví o blokaci na SIM, není schopen to nijak rozumně popsat.

U nás ne, ale v okolních státech se to ještě celkem nedávno dělalo a možná ještě dělá. Co si vzpomínám, tak jsem viděl blkované operátorské founy z Rakouska, Německa, Vel. Británie, ....

Jj, v zemích kde ještě telefony slušně dotují k paušálům, může ještě blokování existovat.

Kazdopadne to ries s operatotom, ktory nastavil SIM lock a vlakno sa moze zamknut. A nauc sa podavat relevantne informacie = v tomto pripade konkretny typ mobilu.

Bůhví jestli to je vůbec SIM lock, jeho popis je tak zoufale nekonkrétní, že to může být cokoliv. A evidentně ho téma už ani nezajímá

Třeba to upřesní, až se vrátí ze školy.

A z čeho usuzujete, že mě téma již nezajímá? Popsal jsem tento problém takto, abych mohl případně doplnit informace později. A když nechcete poradit, tak Vás prosím, abyste ani neodpovídal. (Jak je psané v podmínkách této poradny) děkuji

Tak na nic nečekej a doplň informace okamžitě. Zvášť, když se tě ptají, viz hned první odpověď: To je zcela závislé na konkrétním mobilu.

Vlozit dotaz pred 8 ranni a jit na pivo bez soucinosti to psk vede k pochybnosti, kdyz mnozi k veci pisi a ty mlcis. Tam jak to je? Jak stary telefon a dalsi udaje jinak jdi do haje

To je super, jasně se tě tady několik lidí ptalo, o jaký mobil se jedná a co myslíš tím, že SIM nechce fungovat a ty místo abys v jednoduché větě sdělil, o jaký se jedná telefon a jak vypadá ten problém se SIM, tak tady blábolíš cosi o podmínkách poradny. Když už si je tak poctivě čteš, tak jsi určitě zjistil, že tvůj dotaz je úplně mimo podmínky poradny, protože neobsahuje ani ty nejzákladnější údaje, podle kterých by se dalo poradit. Hlavně typ zařízení. Tak se vzpamatuj...

Jj, jen další z dlouhé řady tazatelů, který z vlastní neschopnosti viní druhé. (pomalu se z toho na poradně stává už takový "folklór")

Přesně. Před časem tu byla dokonce perla ve smyslu: Chci se na něco zeptat, ale víc nenapíšu, protože nechci, aby někdo věděl, na co se ptám.

Přitom by drtivé většině těchto tazatelů stačilo použít google nebo zajít do nejbližšího servisu.

vypadá to opravdu na zakladní školou povinného, když desetiletý mobil ( bez uvedení že dotykový) označí jako starý, což je na věsteckou kouli opravdu, jak již bylo zmíněno.Dorost by tu měl mít povoleno chodit s dotazy jen s prokázáním věku

Leda přeflešovat, ale je to spíše na sběrný dvůr.