» Poradna » Počítačové sítě

T-Mobile - stabilita připojení?

Dobrý den,potřebuji nárazové připojení k netu přes mobil (jeden den v měsíci), používám Twist a jejich neomezený internet v mobilu na den. K tomu tethering/hotspot, Nokia 6.1. Celková denní spotřeba cca 1-1,5GB, geograficky středně velká vesnice v pohraničí.Překvapuje mě nespolehlivost - obvykle za hodinu až hodinu a půl Internet zcela vypadne, pomůže ruční změna preferovaného typu sítě z LTE na 3G (a za hodinu zase naopak). Mezi záseky však běží net stabilně dostatečnou rychlostí; přes USB o něco stabilněji než přes WiFi, ale zas takový rozdíl to není.Jsou takové výpadky vlastností technologie a nemá smysl se tím zabývat, nebo je někde problém?Díky,RX

Odpovědi na otázku

Ne, nemůžeš, pokud nepřemluvíš operátora, aby tam postavil další BTS.

Platime si v praci s kolegama pevny internet do zasuvky od tmobile, ktery funguje pres LTE a bezi to stabilne. Asi 5 roku zpatky jsem tu 24 mesicu vyuzival prenosny internet na chatu nebo jak se ten tarif presne jmenovat a take bez potizi. Pouzivame obstarozni LTE modem Huawei E5180s-22

Díky, nevylučuji, že to může být místní sítí - zkusím to tedy otestovat i s mobilem na jiném místě.

Tohle je zavisle na konkretni lokalite. Nekde to bezi vyborne, jinde je to proste nepouzitelne. Technicke duvody jsou snad jasne, ne?

Pokud by někdo řešil něco podobného, po nějaké době doplňuji: Byl jsem dnes donucen se připojit na jiném místě, připojení běží přes LTE již několik hodin zcela stabilně stabilně 3Mb/s up i down (rychlost omezena "tarifem"). Takže zjevně "Jen" nedostatečná kapacita sítě v původním místě... RX