» Poradna » Notebooky

Systémová přerušení

Dobrý den,přišel jsem prosit o radyKdyž zapnu jakoukoli hru tak jede krásně bez sekání (120 fps), ale po chvíli (30sek) se začne tak sekat, že to nejde dál (8 fps)V procesech se objeví Systémová přerušení 48% procesoru zátěžNení to způsobeno přehříváním teploty, max. 80°CTohle je výpis z programu LatencyMon,,Zdá se, že váš systém má problémy se zpracováním zvuku v reálném čase a dalších úkolů. Pravděpodobně dojde k podtečení vyrovnávací paměti, které se objeví jako výpadky, kliknutí nebo vyskakovací okna. Zdá se, že jedna nebo více rutin DPC patřících k ovladači běžícímu ve vašem systému se provádí příliš dlouho. Zdá se, že alespoň jeden zjištěný problém souvisí se sítí. V případě, že používáte adaptér WLAN, zkuste jej deaktivovat, abyste dosáhli lepších výsledků. Jeden problém může souviset s řízením spotřeby, deaktivací nastavení škrtícího procesoru v Ovládacích panelech a nastavením systému BIOS.Current measured interrupt to process latency (us): 129,30 Highest measured interrupt to process latency (us): 17585,10 IMIIMEMENNIMIMIIMMENNIMMENNIIUMMEN Highest reported ISR routine execution time (us): 370,263422 (HDAudBus.sys - High Definition Audio Bus Driver, Mic Highest reported DPC routine execution time (us): 9053,600573 (dxgkrnl.sys - DirectX Graphics Kernel, Microsoft Co Reported total hard pagefault count: 11471 "-A v příkazovém řádku to píše chybu 87PS C:\WINDOWS\system32> Dism /online /cleanup-Image /Restorehealt Deployment Image Servicing and Management tool ersion: 10.0.18362.1 Image Version: 10.0.18362.535 Error: 87 The restorehealt option is not recognized in this context. For more information, refer to the help. Prosím o radu, myslím si, že nejsem začátečník, ale tady jsem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Na 99% je to přehřívání. Když ne procesoru, tak grafiky.

Klasický případ chybějících či špatných ovladačů.Jdi na web výrobce HW (u stolní PC výrobce základní desky, u notebooku výrobce toho notebooku), vyhledej, postahuj a nainstaluj všechny ovladače pro nainstalovaný systém. Začni ovladačem čipsetu, pak už je to jedno.

Ehm...Říkal jsem, že přehříváním to neníTeploty nikdy nepřesáhnou zhruba 70 stupňůPři nejvyšší zátěžiTy ovladače jsem udělal Přesně jak popisujeteBohužel to tím není Není to tak jednoduchéZkusil jsem Windows 7Pak zpět čistou instalaci windows 10A žádná změna

Každopádně to je nějaký hardwarový problém, pokud to dělá i po čisté instalaci. Původně jsi psal o teplotách 80°C, teď už jen 70? A to se týká procesoru i grafické karty?

O jaký HW se jedná?

Kdysi v drevnich dobach, kdy jsem byl mladej a blbej, jsem si koupil radobyherni notebook za 30k od Asusu.Cca po roce, uz v nem bylo tolik prachu, ze bych zvracel.Inu, ujal jsem se cistky. Nejen ze pro pristup k ventilatorum bylo potreba vyndat celou zakladni desku, ale nahradni ventilator stal 1000,-. Kaslal jsem na to, rozebral ventilator, promazal loziska a vse smontoval dohromady.Od te doby silenost, interrupty(to co znas jako systemova preruseni), zacaly pri vetsi zatezi vytezovat CPU na 50%.Divny bylo, kdyz jsem po dlooouhem testovani zjistil, ze kdyz neutahnu jeden sroubek na zakladni desce, problemy prestanou.Notebook jsem 1/2 roku pouzival s povolenym sroubkem, pak chcipla grafika a ja ho hodil do popelnice.Dle meho nazoru, to vypada na vadny HW. Bud reklamace, nebo diagnostika zavady a vira, ze oprava nebude drazsi nez novej stroj.

Děkuji moc za odpověď Konečně rozumná a dobrá odpověď, kterou napsal vzdělaný člověkNaflashoval jsem nový bios a problém ustaljenže teď po 14ti dnech se objevil znovuSystémová přerušení