Systém značení grafických karet?

Prosím vás o nějaké srozumitelné vysvětlení, jak jsou vlastně značeny grafické karty. Např. já mám nyní Zotac GeForce GTX550Ti, která má paměť 1GB šířku pam. sběrnice 192bit, DDR5 a chtěl bych nějakou lepší. Co znamenají ty písmena GTX a za číslem 550 to TI? Předpokládám, že číslo čím vyšší tím lepší? Děkuji.

Odpovědi na otázku

vlez na třeba tomshardware.com a tam se podívej na žebříček ... podle čísel se ti může stát že koupíš zajíce v pytlijinak všeobecně platí že:GTX je víc než GT550 je míň než 980bez Ti je slabší než s TiR7 je míň než R9Fury je víc než 390 a 390 je míň než 290bez X je slabší než s X

hopla .. 390 je samozřejmě víc než 290

a ještě jedna vychytávka ... 290X je víc než 380X

GTX750 je míň než GTX680 (i když se někdo může chtít třeba hádat)ten edit tady fakt chybí

Gtx 950M vs Gtx 1050Ti? Noťasový karty

ty si ale blbec

GTX - herná GK u Nvidie1. čislo generácia, ale sú žiaľ aj výnimky. GT 730 nie je novšia ako GTX 660, lebo sú 3 typy a jedna je preznačená asi GT 430. Žiaľ toto sa deje aj mimo IT (po zmene niečoho na aute ide stále o Octaviu aj keď už rozdiely sú), u AMD sa dá povedať, že R9 sú herné grafiky2. čislo akože výkon, t.j. GTX 960 je výkonnejšia ako GTX 950, ale nedá sa porovnávať GTX 770 s GTX 950, u starších číslo 8 často zmamenalo 256b širku zbernice, u R7 a R9 ide len o 3 čísla ako u AMD3. čislo u AMD je podľa mňa tiež z časti o výkone (HD 3870 je výkonnejšia ako HD 3870), ale asi nie je o toľko iná, aby jej dali názov napr. HD 3950. U nvidie šlo o číslo znamenajúce o čosi vyšší výkon oproti inej s číslom 0 (GT 740 vs GT(X) 745)4. Ti je asi extra trieda. U Maxwellu je to max high-end, u Kepleru ich bolo viac "Ti"

GT - kanclGTS - přelom kancl / hry (dnes se nepoužívá)GTX - herní grafikyprvní číslo = generace, aktuální je řada 900druhé číslo = pořadí v řadě, čím vyšší, tím lepší. Pod 4 a méně jsou GT a tedy nic na hry.Poslední číslo je většinou 0. Ale občas se tam použije 5 pro rozlišení něčeho, co potřebovali našlapat do řady, kam se to už nevešlo. Třeba GTX 465. A "Ti" na konci sloučí stejně jako ta pětka. Také jen ukazuje silnější model. Tedy GTX 660 Ti je silnější než GTX 660, ale zároveň slabší než GTX 670.Pokud chceš ale srovnávat grafiky napříč generacemi, najdi si nějaké testy.Více než adekvátní náhrada za GTX 550 Ti je aktuálně GTX 960. Výkon má výrazně vyšší:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-550-Ti... Otázkou ale je, zda k tomu máš i adekvátní zbytek PC a ne jen pomalou šunku, kde se ti bude nová grafika jen flákat a ztrácet bez užitku na hodnotě.

Ale moc si na to nezvykej. Toto značení je vyčerpané a příští řada bude údajně značena jinak. Nástupce aktuální GTX 980 rozhodně nebude GTX 1080, ale nejspíš jako X80.

... a obzvláště pak se těšíme na staré přeznačené čipy ... juchůůů už aby to tu bylo ...

Ideálně legendární GF108, alias GT 420, GT 430, GT 440, GT 530, GT 620, GT 630, GT 730

Zapomněl jsi na GF117 jako GT820M a další podobné recykláty na GF119, GF116 a GF114. Fermi je fakt nesmrtelná. Tak nadčasový návrh, že mám pomalu strach, aby ho „znovu neuvedli“ spolu s Pascalem.

Zabudol si na GS

Pokud mě paměť neklame, tak GS se u aktuálního značení nikde nevyskytuje. To se používalo u předchozího čtyř číselného značení s písmeny na konci. Třeba slavná 8400GS. Ale o žádné GS xxx nevím. Pokud ty ano, sem s ní. Rád si ji připomenu.

Ja som chcel len pricipialnu definíciu GS (napr. "medzi GT a GST"), nepísal som, že to označenie je aj medzi aktálnymi. A ešte existovalo aj GSO

jinak například GTX8800 384MB proti později vydané GTS8800 512MB - výkon prakticky stejný, ale cena neúměrně rozdílná

Nikdy nebyla zadna "GTX8800", ani zadna "GTS8800".Existovaly vzdy jen GF8800 a to "GT", "GTS" a "GTX" se psalo az na konec nazvu.

jo máš pravdu ... přece jen už to je nějakejch 8? let

Jo, tak nejak..

Recyklace G80 zlepšením procesu na G86 a G92 byla tak úspěšná, že vyhnívala v podobě různých GTX250 a Quader ještě docela nedávno. Vlastně je Nvidia tolikrát přeznačovala, jako to dělá AMD se současnými Radeony nižší střední třídy.

Nějakou zásadní a garantovanou logiku v tom nehledej, je to jen orientační.

Chlapci,nevite jak se znaci pasivni chlazeni?...nebo, jak se oznacuje funkce - Do urcite teploty chladi pasiv a pokud naroste teplota, rozbehnou se vetraky.....Moc diky