» Poradna » Windows (a jiné OS)

Systém se spouští z jiného disku než na kterém je nainstalován

Dobrý den , mám problém se spouštěním pc, když jsem nainstaloval win 10 na nový disk , mnel jsem chvíli 2 disky s win 10 , ten druhý jsem pak zformátoval ale win 10 z nového disku se nedá spustit pokud ten starý odpojím od pc , pokud chci boot nastavyt primárně na disk kde je nainstalován win 10 , nespustí se a jen vyhodí GRUB_ , a je cerna obrazovka , neví prosím někdo co by se s tím dalo dělat.

Odpovědi na otázku

Buď správně nastavit GRUB, nebo nepoužívat GRUB.

Toto bývá častý problém, pokud se instaluje Win10 se dvěma disky. Nejjednodušší je nová instalace s pouze jedním diskem. Ten druhý připojit až později. P. S. nač jsi tam instaloval GRUB?

Možná nějaký aktivační loader OS?

GRUB ani nevim co je , nikdy jsem tam nic takoveho neinstaloval

GRUB je boot loader imožňující bootování rúzných OS, často používaný v linuxu.

Stačí ten druhý disk odpojit a:1. Nabootovat windows instalačku a zvolit "Opravit spouštění systému".2. Nebo nabootovat a použít výše zmíněný Boot Repair Disc který rovněž zavaděč opraví.-----------------------------------------------------------------------------Až tedy bude systém startovat z nového disku, lze připojit disk starý a zlikvidovat na něm boot flag (diskpart > list disk > select disk {číslo} > inactive).

moc dekuji za pomoc , jen se omlouvam moc dlouho sem psal a napsal podobne co vy hned po vas :D

pokud muzu se zeptat , pokud odpojim ten disk s tim sys oddilem a pak pripojim bootovaci flash a zkusim opravyt ten win na disku na kterem mam ted win , bude to fungovat?nebo existuje nejaka jednodussi cesta k oprave tohoto problemu bezestraty dat?

Však kolega s nickem jo Ti postup pěkně popsal. Instalačku Windows už máš, tak bych začal tím a potom zlikviduj ten boot flag na starém disku. Pokud by pokus s instalačkou windows nevyšel, zkus ten boot repair. Ten boot flag však každopádně zlikviduj.

Nefantazíruj a dělej co ti bylo řečeno....