Systém padol a prestal ukazovať disk

Zdravím pred pád dňami som si kúpil lacnejši externý disk prvé dni išlo všetko bez problémov dal som tam nejaké filmy, fotky, hry a bolo to ako sen no dnes som dal sťahovať hru a zrazu NTB padol modrá obrazovka skúsil som zapnúť no nenačitalo Windows tak som skúsil odpojiť disk a NTB sa zapol všetko v pohode tak som vypol pripojil disk a tiež sa zaplo no disk vôbec nenačitalo ani nesvieti (má maličké svetielko) tak som sa zľakol že možno sa odpalil tak som ho skúsil v telke a disk ide normálne pripojil som znovu do NTB a znovu rovnaký problém (nechce čítať) v Biose sa moc nevyznám tak radšej píšemDisk: https://m.alza.sk/adata-hd650-hdd-2-5-1000-...

Odpovědi na otázku

Dobrý večer,zaprvé možná 1/specifikovat NTB2/ dále jak píšete se podívejte, jak je na tom v biosu. 3/ testoval jste to na jíném počítači?4/ Po odpojení je-li externí a system nabehne ze základního disku, jak se tváří po připojení?5/ Pokud Vám systém normálně bez něj naběhne, zkuste si stáhnout nějaký free linux a zjistit, jak se chová tamNení to rada echt, ale jen dotaz spíš

Aha, pardon, dodatek... pokud nejede ledka, či se chová takhle divně, může být na vadě kabel, mněl jsem to samé u WD..

Jo bolo to v kabelu ďakujem 🤣

není zač :) hezký den

tys měl doma náhradní usb3 microusb kabel ? Nebo jak to bylo v kabelu ?