Systém nevidí M2 SSD - MSI MAGB550 (v kartě PCIe)

Zdravím,dokoupil jsem do desky MSI MAGB550, PCIe adaptér AXAGON PCEM2-D.Tento je na 100% funkční a systém tento adaptér vidí a jinde to funguje.Do adaptéru jsem zakoupil WD Blue SN570 1TB.Bohužel ale jednotka není vidět. A to ani v BIOSu ani ve Windows 11.Pravděpodobně to souvisí s příliš obsazenými sloty SATA (Jsou tam asi 4-SATA jednotky).Výrobce uvádí tuto tabulku:http://squadleader.php5.cz/Manual.jpgKonkrétně v manuálu na straně 16.Úplný manuál je tady:https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/MAGB55... Obě zařízení, jak SSD , tak Adaptér jsou určitě funkční (ověřeno jinde).Moje dotazy jsou:1) Dá se s tím něco ještě dělat ?2) Pokud ano, jak konkrétněDěkuji

Odpovědi na otázku

to ti ako nestacia 2 M2 sloty na doske, ze musis pridavat dalsie M2 do pcie?

o sata slotoch nic nepisu, vacsina dosiek ma ale zdielane linky a pri niektorych sata nefunguju niektore pcie. Tu ale pisu, ze ak obsadis M2_2 a Pcie2 naraz, tak ti nepojde Pcie3 - o 4ke nic nepisu, tak to pichni tam. Ked potrebujes milion malych diskov a nemozes si kupit 1-2 velke, tak si kup x570 dosku, tam tieto problemy mat nebudes.

No dívejte.Píšou tam doslova tuto záludnou větu:When installing devices in M.2_2, PCI_E2 & PCI_E3 slots at the same time, PCI_E3slot will be unavailable......Což je můj případ, ach jo.PCI_E2 a PCI_E4 jsou zase příliš hardwarově "krátké".Tak jsem v prd......

To musí jít vyřešit i nějak jinak.

To je BLBÁ deska !

A dál?

To jsou limity čipsetu B550. Pokud potřebuješ více PCIe linek, musíš jít do X570. To je hlavní přidaná hodnota X570, kterou většina lidí nepotřebuje.https://www.electronicshub.org/b550-vs-x570/

Ok, díky.Tak to je na howno, jak jsem již avizoval. 👍

V tom případě by mohl pomoci adaptér https://www.alza.cz/pcie-riser-x1-to-x16-card... (za cenu snížení rychlosti na PCIex1)Zkoušel jsem to, fungovalo to, jenom se mi na mé desce něco pralo, tak jsem toto řešení musel opustit

mas tam 2 sloty, tak si ten disk pichni do jedneho znich. Ak mas oba zabrate, tak jeden vyber a nahrad ho vacsim. Alternativne si mozes kupit usb ramik.

Ta deska má slotů do tří.....pNa co tam komplikovaně cpát nějakou další kartu?

mel si koupit 2TB SSD a vymenit jeden z disku na MB. To se s tim melo delat.. Ceny jsou ted tak priznvy ze drobit si to do 3 disku a bastlit to pres pcie (i kdyby to fungovalo) je nesmysl.

Delat se da leccos. Realne je nejlepsi nahradit nedostatecny M.2 disk novym vetsim. Krome toho na vetsinu pouziti bohate staci i SSD disk v SATA.Ten chipset ma proste svoje omezeni. A kdyz clovek nedava pri vyberu pozor, tohle se stane velmi snadno.