» Poradna » Ostatní

Systém nenačte HDD i když je funkční

Dobrý den, upgradoval jsem svůj PC z HDD na SSD disk, ale nyní když připojím ten starý HDD tak se mi nenačte, ale v programu CrystalDiskInfo se zobrazuje a píše, že stav disku je dobrý. Nevidím ho ani ve Správci disku... Tam vidím jen ten SSD disk, který je systémový. Tento HDD disk, který se snažím připojit má na sobě rovněž nainstalovaný systém Windows 10. Nemůže to dělát problém, že oba disky jsou se systémem? Jak bych to prosím mohl vyřešit? Chtěl bych ten HDD naformátovat a používat ho jen na soubory a ne na systém. Děkuji mockrát. Přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

K čemu je připojen starý disk (USB, SATA)?

Ne, nainstalovaný OS nevadí. Ale spíš je divné, že ho nevidí správce disků. V takovém případě by ho neměl vidět ani CrystalDiskInfo. Děj sem screen z toho správce disků.

Nemělo by vadit, že na starém disku je taky nainstalovaný Windows 10.

Zkus použít program diskpart (v CMD okně), "list disk". Pokud ho tam uvidíš, můžeš ho komplet smazat (sele disk x, clean) a pak ho znova inicializovat a formátovat. Smaže se KOMPLET se vším !!!

Skúste ho zapojiť do iného vstupu na doske.

Ahoj,možná ti pomohu jinak - nemusíš nikde tahat dráty a tak podobně, vystačíš si s vlastnostmi OS (psáno pro WIN10, mohu zkusit WIN7,XP, Linuxovou distribuci atd.) :OVLÁDACÍ PANELYSYSTÉM A ZABEZPEČENÍNÁSTROJE PRO SPRÁVUSPRÁVA POČÍTAČESPRÁVA DISKŮje třeba znát správné označení disku, vymazat případné oddíly a jak jsi psal - ZFORMÁTOVATJe to sice "návod" pro lidi, kteří vědí co dělají, ale snad pomůže. Jinak rada typu "diskpart" je také naprosto perfektní.Snad jsem ti pomohl

V systému nesmí být dva disky se stejným DiskID. Běžné klonovací softy ho většinou automaticky mění, ale pokud bylo klonování udělané nějak nestandardně tak s tím může být problém.