» Poradna » Programy

System ide ako hnoj!

Zdravim ludia, mam jeden problem. System (Vista business 32b) mi bezal nieco cez 80 hodin, potom som ho dal hibernovat, cakam 5 minut, disk sa zastavil ale vetrak stale siel. Tak som ho vypol natvrdo. Prisiel som domov, zapnem notas, system sa spusta normalne a nie z hibernacie a ide ako lemra. Samotnemu, kym sa dostane do stadia pouzivania to trva zhruba 5 minut a niektore aplikacie ako winamp a powerdvd mi zamrzaju pri spustani. Ked sa system zavadza, polovicu casu disk ani neblikne, iba mi svieti kamera a mam ciernu obrazovku. Skusal som kontrolu systemovych suborov, obnovu systemu, opravu systemu, defragmentaciu, cistenie/defragmentaciu registrov.... neviem ci existuje este nieco cim by sa to dalo spojazdnit. Za kazdu dobru radu vopred dakujem!

Odpovědi na otázku

Ja bych doporucil format a instalaci systemu. Bude to nejrychlejsi reseni.

Zkousel jsi opravit system za pomoci instalacniho DVD?
Pokud ano a nepomohlo to, taky bych volil novou instalaci, asi to bude rychlejsi.

Skusal som vsetko mozne aj nemozne... keby som bol na koleji tak to reinstalujem hned, ale nemam tu ovladace od notasa a disk. Takze musim pockat do utorka Snad nieco este vymyslim.

pokud se i podari dostat do systemu tak skus obnoveni systemu meto uz nekolikrat pomohlo.

obnovovat som skusal, nepomohlo. Muselo sa pri hibernacii nieco posrat... kurnik! Clovek sa s haraburdim od MS len starosti

na vasem miste spise bych priznal svoji chybu. vypina natvrdo pri ulkadani nastaveni PC je sebedestrukce OS. To je to same jako s aktualizacemi v momente jejich instalaci nebo tvrdy reset pri instalaci OS.

Nejprve bych zkontroloval co vse se zpousti pri loadu OS, vypnul hibernaci a smazal hyberfill.sys, vypnul indexovani a defendera.

Stahnout mozna TuneUp Utilities 2008 a vycistir registry a ruzne smeti a nechat registry defragmentovat.

Treba u me na ntb hibernace funguje a behem 15 vterin PC uz je v hibernaci (mam Asus F5Z a Vista HP 32b) probouzi se asi tak do 15sek, ale to nabiha pri startu docela hodne SW.

No neviem, ale ak na hibernaciu cakal 5 minut a az potom vypol natvrdo, tak ten system pol poskodeny uz pred vypnutim. Nikdy v zivote som nemusel pri hibernacii cakat viac ako par sekund. Na to predsa system hibernujem, nie? Aby sa rychlo vypol, a potom rychlo zapol v takom stave v akom som ho nechal hibernovat!

Opakujem, 5 minut cakat na hibernovanie, to nie je normalne. To by nikto tuto funkciu nepouzival, vsak rebootovanie mi trva tak 30 sekund, plus pootvarat aplikacie ktore som mal predtym mozno minuta ( s nacitanim suborov). Naco by som potom pouzival hibernaciu, ktora by mi trvala 5x dlhsie???

Presne mas pravdu. Ide o to, ze ked sa vypne notas, tak to vyda este taky zaujimavy zvuk, co znaci ze sa odpoji HDD. Lenze ked som ho vypol natvrdo, ten zvuk som nepocul, iba vypnutie ventilatora. Cize HDD uz vypnuty bol a nieco bezalo dalej. Mozno by som to nechal este chvilku bezat, ale ponahlal som sa na bus, tak som to vypol natvrdo. S kamosom som diskutoval o tom, ze ked som ho mal pusteny velmi dlhu dobu a som ho dal hibernovat, tak si musi velmi vela veci ulozit (podla kamosa). Lenze moj nazor je, ze on nema tolko veci aj po 80 hodinach bezania na ukladanie a keby uz ukladal tak by som videl aktivitu disku. Cize prichadzam k zaveru ze sa asi nieco pos*alo

usenet.jyxo.cz ...

Vyzkousel bych nejakou Live distribuci Linuxu, treba Ubuntu, abych se ujistil, ze je zelezo OK, pokud ano, nova instalace OS a neprovadet skopiciny, Vista je sice blbuvzdornejsi nez XP, ale zadny Lumen to take neni...

Tak skusal som Ubuntu 7.10, vsetko slo v pohode. Takze zrejme sa dofaklil system. Zajtra reinstalujem