» Poradna » Mobily

System data v Android Lollipop

Zdravím,mám dotaz ohledně úložiště v mobilním telefonu. Potřeboval bych vědět co můžu odstranit. Mám LG Leon (H340n), který má 8GB interní paměti a systém data zabírá 4,41 (toto číslo se mění). Díky

Odpovědi na otázku

1) /system a /data jsou dvě různé věci2) důležitá je i otázka zdali máš root nebo ne - to kvůli tomu abysme věděli pro tvůj další dotaz co všechno se ti podařilo smazat ... (jestli telefon zatím funguje tak je to dobře, ale pokud máš root a spažeš něco v systému, tak ti pak anděl pomáhej). Pokud se ti podaří dostat do adresáře který obsahuje složky jako /etc /efc /sys /system a mnoho dalších ... tak tam prosímtě nic nemaž.3) Bez problémů můžeš smazat všechno na interní kartě sd a na externí kartě sd ... jinde nic nemaž. Ačkoliv i v těchto lokacích se mohou nacházet data aplikací čili ti pak nějaké mohou přestat fungovat správně nebo zapomenou něco co sis v nich už udělal, ale na funkci telefonu jako takového to vliv mít nebude ...

1) V Nastavení -> Úložiště -> Různé -> Systém data - to je výše zmíněná složka (položka). U ní se mění velikost. při prvním spuštění byla 4,15GB veliká a teď má něco kole 4,41GB.2)Root nemám a nehodlám dělat. Přístup do složek, které zmiňuješ mám :) a nic nemažu :D3)Interní pamět telefonu (sdcard0) má velikost 41MB (pár fotek a data appek) no a externí paměť mám 4GB (v základu použitelné 3,8GB nyní dostupné 650MB).Zarazilo mě že známý na svém lg G3s má velikost "system data" cca 3,2GB (přesně nevím ale rozhodně kolem 3GB) což mě zarazilo a přemýšlím teda čím to muže být (odlišnost) no a když jsem si našel složku s LG UI 4.2 tak ta má cca 100-150MB (stejně i u známého. Říkal že asi problémem jsou ruzné GOOGLE aplikace,některé nepoužívám a ani používat nechci (knihy, hudba, filmy atd). Ještě doplním že známý taky nemá root. Kdosi mu poradil co muže smazat v zařízení a používal k tomu estrong kde se dá dostat do složky / kde jsou etc sys systém atd...

Tohle ti vyhleda co se da odstranit a hodis to do kose.Kdyz nahodou bude neco spatne tak to vratis spatky.https://play.google.com/store/apps/details

Děkuji za pomoc. Ještě doplnim že root nemám a neplanuji ho dělat. Jinak do jmenovaných složek přístup mám.

Tak doporučenou aplikaci nemohu použít:( potřebuje root:( nejake další nápady?