Synology

Dobrý den ,Měl bych zájem o synology setver NAS. Je nutné mít jej připojený z routeru kabelem nebo funguje přes WIFI.Děkuji za odpovědi.:https://www.czc.cz/synology-ds115j-diskstati...

Odpovědi na otázku

A to si nemůžeš přečíst "Technické parametry" na zmíněném webu?

ne

šlo mi o zkušenostné o radu nad zlatov podstatě jde oto pokud to nrumí připojit se na WIFI vzduchem tak bych to mohl připojit přes přenosný "repeater" ale jde oto zda to bude makat......víte

Připojovat NAS přes wi-fi je prasárna největšího kalibru. Kromě toho by ses připravil o rychlost. Wi-fi připojení je určeno pro mobilní zařízení!

OK super to mi stačí

Mozna jeste lepsi rada je nekupuj si to, pokud si ani zaklady nejsi schopen zjistit a pochopit sam.

No on zjišťuje. Ale od tebe se tady dočká jen urážek, to asi nehledá...

Ano moje odpoved byla jizliva, ne ale urazliva, narazejici na neochotu tazatele obstarat si jakekolivi informace, ktere jsou bezproblemove dostupne na internetu sam. Coz ve finale vyusti v to ze bude mit hezkou drahou krabicku kterou nebude umet nastavit tak aby to davalo smysl ;).

Další osel

jj a jeste pres repeater...

lip bych to nedefinoval ;) je to v podstate ta sama prasarna jako treba hrat hry pres wifi nebo chtit pracovat pres WIFI (a deal je volat poskytovateli netu na support a stezovat si na vypadky a ze rychlost neodpovida tarifu :D)

NAS s GLAN jedině na eth. kabel.Wi-Fi to snad v sobě ani nemá.

Nemá, ale dá se zapojit do USB. To ale nic nemění na tom, že to není dobrý nápad.

Není nutné jej připojit přes kabel, ale vezmi to z druhé strany. Proč si NAS pořizuješ? Abys měl na něj co nejrychlejší přístup ze své sítě.Pokud jej připojíš přes WiFi, omezíš rychlost na několik MB/s ve srovnání s asi 100MB/s při připojení gigabitovým kabelem.Rychlý přístup budeš chtít - prohlížení filmů a fotek na TV přes DLNA, zálohování dat z počítačů na síti.Společné věci a věci, se kterými se nehýbe (NAS, TV, stolí PC apod.) by měly být připojeny kabelem.

Blbá otázka. A na co to potřebuješ? Jestli jako úložiště na něco, tak je lepší si radši koupit skladovací prostor někde jinde, na cloudu. A obvykle tam najdeš i to, co bys na ten skladovací prostor nejspíše ukládal, takže si ušetříš ještě námahu. nezapomeň na to, že takový NAS i něco papá - minimálně 15-20 W. Což je za měsíc cca 50-60 Kč. To je obvykle to samé, jako si předplatit nějaký cloud.

Uvádíš spotřebu NAS v okamžiku, kdy je v provozu. Po většinu dne bude NAS běžet v úsporném režimu se spotřebou kolem 3W, pokud nepůjdeš do režimu spánku a nevadí ti, že bude k dispozici až po třeba 10s od požadavku a ne hned, pak klidně kolem 1W. Předplatit si cloud? Kde dostaneš třeba 4TB cloud za 60Kč měsíčně? Nezapomeň, že přístup na takový předplacený cloud je pak omezený rychlostí internetu (hlavně upload, pokud budeš zálohovat).