» Poradna » Počítačové sítě

Synology openvpn certifikát

Ahoj,moc prosím o pomoc. Řeším tento problém už půl roku. Dneska jsem si řekl, že to dám, ale nedám:/Mám openvpn 2.4.8 / synology / windows 10Všechno funguje. Jen mi tam vyskakuje při nabíhání hláška:WARNING: No server certificate verification method has been enabled. See http://openvpn.net/howto.html for more info.Samozřejmě jsem zkoušel generovat certifikát přes to easyrsa a nedaří se mi to. Zkoušel jsem to i v synology a to mi taky nejde. Prosím někoho šikovného, kdy by mi to pomohl krok za krokem nastavit.

Odpovědi na otázku

a jak si tu OpenVPN na Synology zprovoznil ? V aplikaci OpenVPN is vyexportoval konfiguracni soubor .ovpn a vlozil na pc do OpenVPN/Config ? (a predtim do nej jen doplnil IP kam se pripojujes).V DSM / Zabezpeceni mas spravce Certifikat na domenu, Quuckconnect id kam se pripojujes ??https://ctrlv.cz/6oOQ

ano přesně tak. certifikát na doménu jsem vytvořil podle: http://blog.vlczak.cz/synology-ssl-certificate-94/to funguje, ale ten stejný nefunguje na openvpn, to jsem musel nechat defaultní synologyQuickconnect nepoužívám. Potřebuji se pouze dostádat k datům na disku. Systém mi stačí ovládat lokálně.

no a to máš teda veřejnou statickou IP a na ní navázanou nějakou doménu ? Nebo na jaký jméno je vystavenej ten certifikát ?

Veřejnou IP adresu mám. Certifikát mám jeden na synology, ten používám na vpn a druhý soukromý a ten mám zatím nastavený jen na dsm na lokálu, aby mi nevyskakovalo v prohlížeči, že je stránka nezabezpečená.

ten postup co uvadis je nesmyslne slozitej.. a navic se netyka OpenVPN..Normálně v "Externí přístup" si nastav nějaký DDNS jméno (cokoliv. synology.me) a Synology ti na tohle jméno samo vygeneruje platnej certifikát, jen to potvrdíš a všechno se udělá.Pak je jen potřeba zkontrolovat jestli tohle nový jméno je v Zabezpečení / certifikáty zapnutý pro OpenVPN a taky si znova vyexportovat konfigurační soubor.Tak to dělám já a funguje to bez problémů.. (samozřejmě tohle jmono se dá použít na přístup pro všechny služby DSM z venku.

Takže vůbec nepotřebuji openvpn? Dostanu se na data normálně z commanderu? Je to bezpečné?

no.. přístup na Synology se dá řešit několika způsobama.. VPN je jedna možnost, ale NAS má i mnohem jednodušší cesty..Přes WWW se dostaneš taky ke všemu (přes https zabezpečenej port 5001 kterej si v routeru "forwardneš" na svojí externí IP (ten port se dá i pro větší zabezpečení změnit)Nebo můžeš použít balíček "Drive" kterej umí jednak WWW přístup a nebo přes aplikaci Synology Drive na PC nebo mobilu přístup k datům který si zvolíš.. + pár dalších možností jako je třeba WebDav, FTP atp.

Pro mě je nejdůležitější mít data v průzkumníkovi/total commanderu. Odkud soubory zpracovávám. Možná jsem stará škola, ale když dám ctrl+s, tak bych potřeboval, aby se to uložilo rovnou na server. Ne si stahovat soubor na lokal a pak ho přesouvat zase zpět. Proto využívám vpn na desktop. Na mobilu nepoužívám. Nechci se tam dostávat přes webový prohlížeč - pracovně neefetivní. Ftp je podle mě nebezpečné. Proto potřebuji nastavit tu certifikaci. Spíš bych ocenil tu radu skrz to nastavení certifikátů no. Toto řešení jsem zvolil z určitých důvodů.

Kdyz mate problem s generovanim certifikatu na NASce, mozna by stalo za pokus si ho vygenerovat bokem na pocitaci a hotove certifikaty naimportovat.Nainstalujte si OpenVPN a v adresari easy-rsa je soubor readme.txt ve kterem je generovani certifikatu popsano krok za krokem. Pred samotnym generovanim bych si zeditoval soubor "vars.bat.sample" dle svych potreb aby se pak nemuselo opakovane zadavat porad ty stejne udaje.

musíš nakombinovat svůj postup a postup od akademika. Přes externí připojení si vygeneruješ certifikát od synology.me a ten pak šoupneš do balíčku openvpn v nasu. Z něho pak vygeneruješ vše podle svého postupu a máš to.