» Poradna » Počítačové sítě

Synology nebo Qnap?

Zdravím,pokukuju po novém NASu. Mám Synology DS216j a potřeboval bych něco většího, abych mohl přidávat další disky; třeba Synology DS418 (https://www.czc.cz/synology-ds418-diskstatio... ). Dívám se ale, že Qnap je vždycky levnější.Poraďte prosím, jaký je mezi těmito značkami rozdíl. Jen ve značce? V kvalitě podpory? Už jsem zvyklý na všechno okolo Synology, ale zase když bude NAS o pár tisíc levnější, neurazím se Jen se bojím, abych s Qnap nešlápl vedle. Kromě přidávání disků chci, aby všechno fungovalo jako doteď - připojení ke smart TV, synchronizace s notebooky, atd. Nemám s Qnap žádné zkušenosti...Díky.

Odpovědi na otázku

Levnější neznamená lepší. Také používám Synology. Poptej se známých, přečti recenze a pak se rozhodni. Také je důležité co od toho chceš. Prověřit co všechno to umí.

Pokud si budeš nechávat ten původní nas a budeš ho využívat např k zálohám důležitých věcí z nového, tak bych se určitě držel značky, jinak si to zbytečně zkomplikuješ.

Nechávat si ho nebudu. Šlo mi spíš o rozdíly mezi značkami. Která je lepší/horší, jestli nemá Qnap horší podporu nebo míň uživatelsky přívětivější OS.

a to tě pálí jen malá kapacita disků ? Co teda jen koupit větší ? DS216j je pořád slušnej NAS. Prodejem a nákupem jinýho modelu akorát proděláš.. DS418 je super, ale většina funkcí je stejná jako 216j...

Hmm, máš pravdu. To mě napadlo, ale šlo mi o to, abych měl stávající disky v Raid 1 kvůli ochraně a další disk na filmy, kterej chránit nebudu, případně mu nastavím Raid 1 časem až tam toho bude víc.Připojil bych externí disk do USB na stávajícím NASu, ale ten se nikdy neuspí a pořád se točí a točí, což je zbytečný. Nelze nijak nastavit správu jeho provozu.

Extérní disk přes USB lze na NASu Synology bez problému uspat, ale ten disk to musí podporovat. Nastavuje se to přímo v NASu. Víc si to prostuduj.

To vím, ale nevím který disk uspání podporuje. V seznamu kompatibilních zařízení na webu Synology se toto neuvádí a technická podpora sdělila, že tuto funkci nezaručují a netestují ani u kompatibilních USB disků.

Také jsem to řešil a žádný takový disk jsem nesehnal. U nás se prostě neprodávají ty, které má Synology na listu kompatibility. Zkoušel jsem jich několik, ale buď nešly uspat nebo nešly probudit. Nakonec jsem koupil další Synology na zálohování.

Bez okolků jedině Synology. Qnap nesahá softwarově Synology ani po kotníky.

zřejmě odborník...

A na to jsi přišel kde?Mám jak Synology, tak i QNAP. Pro normálního uživatele je to prašť jako uhoď.Pro náročnějšího uživatele už pomalu se Synology pomalu dotáhlo na možnosti QNAP. Synology třeba donedávna neumělo virtualizaci. Další věc je možnost rozšiřování paměti. Do QNAP přidáš notebookové paměti, Synology má paměti na desce, takž si musíš pro víc paměti platit x tisíc navíc (aspoň donedávna to tak bylo). A mohl bych pokračovat.Tvrdit, že QNap nesahá Synology ani po kotníky může jen člověk, který někde něco zaslechl, ale ve skutečnosti o tom ví prd.

vyšší modely Synology mají RAM taky v sodimm modulech co jdou doplnit / vyměnit..

To je nesmysl. Obe znacky jsou srovnatelne a patri na absolutni spicku. Sam mam Synology, ale zvazoval jsem take QNAP. Ani s jednou znackou clovek neslapne vedle.

V práci máme Qnap starý 6 let a stále na něj chodí aktualizace a šlape jako hodinky.

Vím, že to není inzerce, ale mám na prodej Synology DiskStation DS716 II, velmi výkonný s plno možnostmi. Používal jsem ho pár měsíců, ale pro svoji práci jsem musel přejít na normání server, takže toto mám na prodej. Je jako nový.