» Poradna » Počítačové sítě

Synology Nas se neustále odpojuje od sítě

Ahoj,mám Synology NAS DS120j a už několik dní se neustále odpojuje od mé sítě. K NASu se připojím třeba jen na minutu a pak zase dvě minuty se nelze připojit (ani nelze vidět v síti) a pak to zase na minutu jde a pořád takhle dokola. To stejné když to zkusím přes QuicConnect. Kontrolka LAN v NASu poblikává. Nevíte čím to může být? Kdybych aspoň věděl jestli to je NASem nebo něčím jiným. Děkuji.

Odpovědi na otázku

ma pevnu IP? Ked ide, nastav mu pevnu IP. Mozes potom napriamo napojit pocitac a vyskusat, ci to vypadava. Ked nie, mas nieco s routrom/switchom. Inak ak ma pevnu IP, tak este zisti, ci nemas konflikt a niektore zariadenie na sieti si ju neberie..

- vyměnit LAN kabel- připojit do jiného portu v síťovém zařízení (nevím jestli máš switch nebo router)- pokud máš tu možnost, tak přepojit NAS na jiný switch/routerTakový základ jako zkusit všechno vypnout a zas zapnout jsi asi zkoušel.

Dal jsem nový kabel a fungovalo to. Tak jsem zkusil znovu dát ten starý a pořád to funguje. Vypojit a zapojit jsem už dříve zkoušel a nepomohlo to, ale teď to očividně pomohlo, takže nevím čím to bylo. Budu to muset sledovat a snad už to nebude dělat problémy. Každopádně díky.

Delka toho kabelu? 5e/6?videl bych to na kousnutou sitovku na jedne nebo druhé strane a/nebo nejaky bordel v konektoru

5e. Asi 1m. Originál dodaný od Synology.

"Nevíte čím to může být?"tak třeba máš na síti nějaký zařízení které dostává stejnou IP adresu... nebo máš na síti zapojenej druhej router..A základ je samozřejmě nastavit v Synology IP adresu manuálně, bez toho se nedá nic diagnostikovat.