» Poradna » Windows (a jiné OS)

Synology NAS - Windows 10 PXE Boot

Zdravím,snažím se nastavit Synology DS216j server pro rychlejší instalaci Windows na počítače. Nastavil jsem DHCP server, ale nemohu přijít jaký soubor mám vybrat jako "Spouštěcí zavaděč". Stáhl jsem si Windows 10 ISO (64 i 32-bit) a následně jej rozbalil do vytvořené složky na serveru. Zkusil jsem vybrat soubor "bootmgr" ale pc se vždy jen restartoval a jelo to pořád dokola. Když jsem zkusil "bootmgr.efi" nebo vytvořit "install.wim" ze souboru "install.esd" tak to ukáže chybu "NBP is too big to fit in free base memory".Předem děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

rychlejsi nez s USB3 flashdisku to nebude.. a kdyz tak kolik tech pocitacu hodlas denne instalovat aby ti treba tech 3-5min usetrenejch na pocitac stalo za to ? Ja instaluju tak 3-4 tydne a tak me tech 15min co to trva z usb nezabije..

Kolko mas pocitacov na ktore chces aplikovat ten deploy? Uz podla toho zariadenia, mam pocit, ze domaci uzivatel, chce nieco co pocul z firemneho prostredia.

No, abych pravdu řekl chci to spíše vyzkoušet, ale narazil jsem na tento problém

ono se to pouziva jen nekde ve fabrikach a megafirmach kde je potreba instalovat X pocitacu denne se stejnou konfiguraci a i to se dela pres image disku byt se tam laduje po siti (rozhodne se tak nenahrazuje boot z media Windows).Takze pokud by to melo mit smysl zprovoznovat tak jedine tak ze budes bootovat ze site nastavenej IMG soubor s klonem disku z doby kdy byl OS cistej, ale pro domaci prostredi je to stejne kanon na vrabce.. Na to ti staci mit ten image na externim disku (kam ho taky pravidelne budes zalohovat). Navic v dobe Win10 mas OS preinstalovanej za 15min a za dalsich 20 tam vratis sw a vse potrebny ze zaloh...

Tomu rozumím, ale jak říkám, chtěl bych to vyzkoušet. Jak to mám tedy udělat?

nastudujte si napriklad Citrix a XenDesktop a Citrix PVS /provisioning pre rozsirenie obzorov :)

No ako chlapci ? ja by som to tiež potreboval ...cez Synology ...žiadna Serva atd. píše mi to isté ...nenašiel som ani na Synology návod nato :(