» Poradna » Počítačové sítě

Synology instalace DSM

Zdravím,při výměně hdd ve svém synology 112j mám problém naistalovat DSM 5.2.Spustím synology assistant kde je vidět a je napsáno že není instalován.Dám instalaci a vyberu soubor ztažený DSM DS112j 5592 ,ale bohužel mi to napíše Model instalačního souboru neodpovidá modelu systému.děkuji za reakce

Odpovědi na otázku

tak ted se mi tam podařila nahodit beta verze 6.0 7135 ,ale zase nejdou aplikace na foto,muzika atd :(

Tak tam dej starsi a pak zaktualizuj

to bohužel nejde a píše to pořád ....Model instalačního souboru neodpovidá modelu systému

Už vyšla verze 5644, zkuste tu

Ještě mne napadlo, máte skutečně 112j ? Jsou myslím tři verze (112,112j,112+) a systém na jinou verzi skutečne nedovolí nainstalovat.

Mám DS112j a bohužel ani ten nový mi tam nejde dát. Chtělo by to nějak smazat.

Pokud to chces smazat, pak pripoj disk do PC, zrus oddily a vrat jej do Synology

tak přesně todle jsem udělal.A stále to nejde.HDD na to nemá vliv.Když si pustím synology assistant tak je vidět ,píše že není nainstalován ,verzi píše 6.0 7135 a pokud chci to naistalovat 5644,tak to píše že mám poižit instalační soubor 7135 nebo vyšší.Ale ta 6 je zkušební beta a já chci dostat zpět 5 - 5644.

Kdyz jste ten NAS koupil byl HDD soucasti, nebo jste si ho tam daval vy?

K čemu potřebujete Synology Assistant? Copak se nelze normálně přihlásit na webové rozhraní?http://Synology_Server_Name:5000http://Synology_Server_IP:5000

Problem je v tom, ze pokud NAS byl koupen s diskem tak se muze stat ze DSM neni soucasti a pak se musi instalovat pomoci asistenta. Proto je lepsi si tyto disky kupovat bez HDD, jelikoz pak staci dat novy disk a prihlasit se pres web atd.

synology a disk jsem koupil zvlášt.Po vložení disku jsem přes assistant naistaloval prostředí a fungovalo to normálně.Bohužel mi disk skolaboval a já jej reklamoval a dostal nový.Po přidání znovu do synology už mi to psalo ty věty.Zkoušel jsem všechno a jediné co my šlo bylo naistalovat DSM 6 7135 beta verzi,která je zkušební a aplikace v ní nejdou. Ale jinak když si tam nahraji data tak normálně funguje.Ale já potřebuji prostředí DMS 5 z verzí 5644 z aplikacemi které fungují.

Downgrade DSM normálně není možný.Postupujte podle rady Jan Fialy (4. 11. 2015 10:54).Synology Assistant není potřeba.

No tohle jsem udělal.Ale pokud nejdu přes synology a jdu přes find.synology.com tak mi to synology nenajde.

Musí, ale Synology musí být na stejné síti. Pokud ti to nenajde, použij jiný prohlížeč.

v jiném to taky nenajde.V asistantu to ale najde.

Asi takhle - ověřte, že opravdu máte DS112j , kdyžtak bych rád foto typu a výrobního čísla.Co se týče instalace software na 112j, tak prosím uchopte původní DVD dodané s Synology a nainstalujte přes Asistenta tu verzi software, co je na DVD. Upgrade na nejnovější verzi se pak provede z tohoto systému - a je třeba napřed nainstalovat všechny důležité "meziupdate", nelze obecně nainstalovat nejnovější DSM na libovolný starší, má to svá pravidla.Také je pravda, že downgrade DSM není možný, neboli downgrade lze udělat pouze tak, že smažete disk a nainstalujete tu nižší verzi coby první.Pak už to lze pouze upgradovat na verze vyšší, dolu prostě ne.

tady je můj synology.http://www.jpeg.cz/obrazek/eLERbohužel i když hdd je smazaný tak stejně můžu naistalovat jenom 6 a vyšší,Jelikož to není na hdd ,ale v přístroji.Ale jak tam dostat tu 5 ?