» Poradna » Počítačové sítě

Synology DS218j - nezobrazení v síti

Koupil jsem NAS Synology DS218j. Mám nulové znalosti nastavování sítě. Na stolním počítači bez problému vidím NAS jako počítač v síti, mohu si v průzkumníku zobrazit sdílené složky a to jak přes LAN tak přes Wi-fi. U notebooku mohu k síti přistupovat jen přes wi-fi , NAS se mi tu zobrazí pouze jako mediální zařízení ( knihovna), případně v prohlížeči, ale nikoli jako počítač v síti, čili se nedostanu na sdílené složky. Nějaký nápad ? Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Povol na NAS browsemaster a na pocitaci povol NetBIOSpřes \\ipadresanasu se dostanes?MP

pozri aky mas profil siete na notebooku, sukromna alebo verejna siet.

Snažím se reagovat ale moje odpovědi se tu neobjevují. Má to tak být ? První rada je na mě příliš složitá, to nedám. Nastavení sítě je domácí síť.

NAS: ovladaci panel - souborove sluzby - SMB - rozsirene - povolit prohlizec local master browser.Presvedc se, ze jsou pocitace i NAS ve stejne workgroupe. Na pocitacich v services.msc pak doporucuji zakazat službu Computer Browser, at se neperou neustálými volbamiMP

psal jsem : přes \\ipadresanasu se dostanes?to snamena: stiskni Windows + R, do okna napis \\ nasledovane IP adresou nas serveru, napr. takto\\192.168.0.10a stiskni enter. Stane se?MP

V seznamu služeb ukazuje že netBios je zapnutý. Nikde jsem tam ale nenašel službu Computer Browser. Pocitace i NAS jsou ve stejne workgroup. Přes IP se nedostanu, napíše něco o tom, že nemůže najít adresu v siti. Local master browser jsem povolil. Stav je stejný, přes prohlížeč se dostanu, přímo přes síť ne. Díky za pomoc.

Nedivej se do seznamu služeb, ale do IPV4/advances/wins/netbiosComputer browser se v pocestenych Windows jmenuje nejak nesmyslne, něco jako Sluzba prohledavani pocitacu. Zakaz.Potreti se ptam: přes \\ipadresanasu se dostanes ??? Vic uz se ptat nebudu!MP

Promin, takze přes IP adresu se nedostanes? Jakou verzi SMB mas povolenou na NASu?MP

a ještě: mas vůbec na interface zapnutého klienta (Client for Microsoft Networks)? Zkus si také sahnout na CIFS pomocitelnet.exe IPADresaNASu 445zobrazi se blikajici kurzor (telnet je volitelna soucas Windows, nemas - li, zapni v optionalfeatures.exe)MP

Díky, díky a ještě jednou díky. Jsem tam. Problem se jmenoval klient sítě Microsoft.Vůbec nebyl nainstalovaný (?). Poslední dotaz - Mám něco z toho co jsem pozapínal a povypínal vrátit do původního stavu ? Browsemaster, NetBIOS, prohledávání počítačů ?

Ne, ponech to tak.

Zapni zpatky Computer Browser. Kdo a jak instaloval Windows? Klient se jan tak sam od sebe neodinstaluje.MP