Synology 119 se zahlcuje a hlásí chyby

Mám úložiště Synology 119, které používám pro trvalé nahrávání záznamu ze dvou kamer Hikvision. Vím, že toto úložiště na to není nejvhodnější, ale toto řešení jsem už naprosto bez problému používal a měl jsem s tím dobré zkušenosti.K disku mám připojené dvě kamery Hikvision. Jsou v jiné síti, která má veřejnou IP adresu a kamery jsou "viditelné" zvenku přes porty.Ačkoliv mám v Surveillance Station nastaven velmi nízký datový tok z obou kamer, úložiště se chová strašně. Reaguje pomalu nebo vůbec, přes quickconnect se přihlašuji třeba i 3x, než to zafunguje, cokoliv v rozhraní přes quickconnect udělám, trvá hrozně dlouho nebo končí chybou "Operaci nelze provést". Vypadá to, jako by úložiště nestíhalo. Snížení datového toku z kamer to ale neřeší - úložiště dělá po nějaké době totéž. Surveillance Station se dá po resetu a novém nakonfigurování kamer pustit nanejvýš tak jednou nebo dvakrát: později už opět končí chybou a nedá se spustit. Poradí mi někdo, v čem by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

Pochopil jsem správně že se k té DSce přihlašujete z internetu přes quickconnect ? A stejně tak kamery jednou přes internet ?Pak bych problém hledal v tom internetovém připojení.Jinak DSM má možnost možnost monitoringu hw, jak je na tom CPU, RAM ?

Neco máš špatně. Máme už asi 8 let v provozu DS112+ kam byla dokoupená licence na 10 kamer.. takže jich tam bylo 11 a jelo to bez problémů.. cca 4 fullHD a zbytek HD v 720. Dneska už jich je jen 8 ale jede to pořád spolehlivě.. ( s původním diskem)A to připojeni přes net nějak nechápu.. obávám se že je to tak jak to vypadá.. čili prasarna.

preco preboha ten NAS nedas na lokalitu kde su kamery do jednej LAN?

no především asi nemáš Synology DS119 (černá barva), protože to myslím ani neexistuje, ale asi DS119j (bílý) což je výkonově opravdu základní NAS a tam může být opravdu už s dvěma kamerama problém pokud to blbě nastavíš.Např. detekce pohybu by neměl dělat NAS ale kamery, nahrávat v nějakym rozumnym FPS (tak 10 max). Doufám že kamery máš ve stejný síti jako NAS a jen si to blbě napsal.No a nakonec.. pokud NAS něco vytěžuje tak se koukni co to je ne ? Už na hlavní ploše máš rovnou vytížení CPU a RAM a pak se dá zapnout "Sledování zdrojů":https://ctrlv.cz/fJhl (ikona s grafem hned v hlavní složce)

Díky za vaše poznatky. To označení úložiště jsem napsal nepřesně, je to skutečně DS119j. Potřebuji tam mít 3 kamery s trvalým nahráváním - tedy žádná detekce pohybu a podobně. Kamery z určitých důvodů mám skutečně v jiné síti - jsou fyzicky cca 10 km vzdálené od NASu. Neptejte se na důvody, ale je to tak, že jiné řešení je vyloučeno. Kamery mám v tuto chvíli na 4 FPS a nefungují pořádně ani dvě, natož tři - třetí se mi tam ani nedaří doinstalovat, ačkoliv tam mám nahranou licenci.Otázka tedy spíš nebude jak nastavit DS119j, aby to fungovalo, ale spíš jaký jiný NAS zvolit, co... Který typ byste doporučili?

Jakým způsobem jsou kamery připojené k internetu? Není to nějaké DSL?

Výkonově je na tom ten NS jak?Koukal jste se na jeho zátěž ?Jaká je reálná propustnost sítě mezi kamerami a tím NASem ?Tyhle dva body bych řešil jako první a tipuji že nakonec dojdem k závěru že problém není v NASu, ale v nevhodně navrženém / nastaveném resp. realizovaném připojení kamera - NAS

tam kde su kamery elektrinu evidentne mas, tak tam daj ten NAS, kup licnenciu (lebo zadarmo su u syno len 2) pripoj na 1Gbit sieti 3 kamery a nahravaj. To ako to mas je blbost, datovy tok tej kamery bude vacsi ako mas upload internetu.

Kamery jsou připojeny přes LTE. Mám tam Mikrotik, ve kterém mám každou kameru zpřístupněnou přes samostatný port. V NASu mám pak u každé kamery nastavenou IP adresu toho Mikrotiku a odpovídající port. Jinak to bohužel nemůžu udělat. Vzhledem k maximálnímu datovému toku, který u kamer mám nastavený, je tam ale ještě velmi dobrá rezerva.NAS mi hlásí zatížení procesoru max. do 20 % a obsazení paměti kolem 65 %. Síť kolem 30-40 kB/s download. Když zkusím, kolik proženu přes ten LTE Mikrotik, jsem na 5 Mb/s upload a 20 Mb/s download.Spuštění Surveillance Station obvykle trvá cca 30 minut, nebo se nepodaří vůbec. Když to zkusím restartovat, restart trvá obvykle cca 4 hodiny a víc.Mimochodem, ten NAS jsem už reklamoval, protože se mi to nezdálo možné. Vrátili mi ho zpět, že ho pečlivě otestovali a je v pořádku. Jako disk tam mám nový WD Purple. Otestoval jsem ho sám, je v pořádku.

A ta NAS je připojená do netu jak?Surveillance Station spouštíte lokálně na LAN kde je NAS nebo také vzdáleně?Obávám se že takto to prostě fungovat nebude s žádným NASem.Surveillance Station potřebuje kontinuální online spojení na kamery, takže s LTE byť rychlým, ale s vysokou latencí se to moc neslučuje.

Mimochodem jaký je dlouhodobý průběh odezvy z NASky na ty kamery?tzn ping z NAS na IP kamer ?

NAS je připojeno k internetu přes wifi se symetrickou rychlostí upload-download do 50 Mb/s, obvykle je tam skutečná rychlost kolem 20-30 Mb/s dovnitř i ven. PING z NASu na kamery je kolem 30 ms, kolísá mezi 25-38 ms.Mám tam aktuálně připojené dvě kamery, nastavené na malinkatý datový tok 256 kb/s.Zeptám se - jak je důležité sladit nastavení datového toku, rozlišení a fps na kamerách s nastavením v NASu? Pokud se liší, co z toho je rozhodující, asi to v NASu, že?

Pokud na kamerách máte nastavený nzký datový tok, tak z nich víc nedostanete.Otázka je jak jsou ty kamery nastavené, co to je za kamery? Můžou mít hlavní stream a sub stream, přičemž vy jste třeba nastavil nízký ten hlavní stream - live video, ale pro záznam se třeba používá substream a ten může být větší. Nejjednodužší je vzít ty kamery a připojit je lokálně k NASce a vyzkoušet jak se to chová, pokud pak to bude v pořádku, čemuž já věřím, problém je v nedostatečné propustnosti linek mezi NASem a kamerami

Zdá se mi pořád nepochopitelné, že ten NAS ukazuje zatížení procesoru kolem 20 % a paměti kolem 65 % a v podstatě nefunguje - jakoby na něčem hrozně moc pracoval a nestíhal. Všechno trvá strašně dlouho, spousta věcí nefunguje nebo se dlouho načítá... Například Surveillance Station právě v tuto chvíli nedokážu vůbec pustit. Prostě Operace se nezdařila a hotovo.

A pouštíte to ze sítě kde je ten NAS? Nebo zase opět na dálku ?Co já jsem měl zkušenosti s DS 213j tak tam to běhalo vše normálně bez problému.Pravda po lokální síti

zas a znova.. spustas to na lokalnej sieti????? Ak ti nieco nejde, tak musis ist vzdy na lokalnu siet. Ak to tam ide "normalne" tak mas nap.cu internet. Daj ten NAS tam, kde mas kamery!!!

NAS se chová úplně stejně, když do něj lezu v rámci své lokální sítě kde ho mám, jako když do něj lezu třeba z práce přes quickconnect.Bohužel, z určitých čistě technických a NEVYHNUTELNÝCH důvodů je umístění NASu do stejné lokální sítě společně s kamerami VYLOUČENO.

Tak minimálně za účelem testování ty vyloučené není. Vy chcete pomoct s problémem, ale zároveň tvrdošijně odmítáte nabízená řešení.Tak si to vyřešte sám a neobtěžujte se psaním dotazů do poradny když rady stejně neposloucháte.

prenajimas byt babam a sledujes ich v sprche bez toho aby o tom vedeli? Iny taky dovod VYLOUCENO a NEMOZNE a pcviny neexistuju. A ak ti NAS blbne aj bez pripojenych kamier na LAN, tak je vadny, problem solved.

Ale fakt je, že jak vůbec nemůžu počítat s umístěním NASu do stejné sítě s kamerami, tak jsem ho takto ani nezkoušel. To je dobrý nápad. Zkusím ho dočasně připojit do té stejné sítě (tedy na jeden switch k tomu LTE Mikrotiku) a vyzkoušet to tak.