» Poradna » Mobily

Synchronizace zvukové stopy v TV

Mám takový problém. Stáhl jsem si z internetu film a když jsem si ho chtěl pustit, zjistil jsem, že zvuk jde asi 2 sekundy před obrazem. Aby toho nebylo málo, jde taky o jediné video, které jsem s tímhle filmem našel. Vím, že na počítači se dá ve VLC media player synchronizovat zvuk, ale nešlo by to i v TV? Radši se koukám na filmy na svý plazmový bedně, než na monitoru. Děkuju.

Odpovědi na otázku

... dobře to umí třeba Kodi ...

To je co?

A ta plasmová bedna nejde spojit s PC?

Ano, jde. Jen se mi to nechce dělat.

Mrknul jsem se nato Kodi a vypadá zajímavě. Ale bohužel nemám Android TV. Nešel by ten program instalovat aspoň do Xbox 360? Přes ten se taky dá koukat na filmy.

... zde odkaz na oficiální stránky: https://kodi.tv/ /Xbox 360 jsem tam ale neviděl /

Někdy stačí jen přebalit na kontejner 'mkv'. Užívám k tomu Avidemux.https://cs.wikipedia.org/wiki/MatroskaMKV má oddělené info.Pro zajímavost dobře řeší i postupnou desynchronizaci zvuk-obraz.Někdy, a nevím proč, stačí rozsekat soubor třeba na 3 díly.Protože se nejedná o 'přeformátování', vše proběhne svižně jako by se soubor kopíroval..

Hodilo by se i uvést o jaký typ souboru se jedná. Ale na ŽIVĚ to už bývá nad lidské síly tazatelů.

A taky o jakou telku jde. Že je to černá placatá plazma opravdu nestačí. Ale je to marné ...

Ono by možno jednoducho stačilo najprv prečítať návod na použitie k tv.

Jenže v dnešních návodech se dočtete zejména že 'zařízení' nesmíte prát v pračce, naslouží jako terč pro děti ... No ubohost.Sám jsem u své značkové TV za 25 klacků zjišťoval buď na netu nebo náhodně, co všechno lze ještě nastavit a jak. Ale najdou se i vyjímky, naposledy u TV Thomson.

Tak si ten zvuk posuň třeba v programu Avidemux.