» Poradna » Počítačové sítě

Synchronizace modemu

Neví někdo, čím se zpomalí modem? Mám Zyxel VMG-1312, který se mi na straně O2 udává rychlost cca 37 Mb/s. Na vnitří staně po zásahu obsluhy O2 (restart,...) naměřím cca 31 Mb/s, chvilku si užívám a pak naměřím cca 25 Mb/s bez změny nastavení (PC s Win 10, spojené kabelem, 1G karta v PC, nic jiného není připojené).

Odpovědi na otázku

Pokud jsou v dobe mereni ve vnitrni siti pripojena i dalsi zarizeni tak jejich provoz muze mereni ovlivnit. Navic to predpokladam je pripojeni s nejakou agregaci vyssi nez 1:1.

V době měření jsou neustále stejné podmínky - měření probíhá s jedním PC a ostatními systémy vypnutými, system je napojený přes kabel testovaný na 1Gb/s. Já měřím takto: otevřu stránku modemu a přečtu si rychlost spojení na modem, poté otevřu stránku měření rychlosti a změřím rychlost z vnitřku sítě ven. Tuto rychlost proměřím několikrát a s výsledkem pracuji. Mě není jasné snížení rychlosti z O2 na modemu zvenku a rychlost zevnitř - rychlost se samozřejmě sníží, ale proč nekonzistentně?