» Poradna » Mobily

Synchronizace kalendáře a kontaktů Outlook Nokia Lumia s Win8

Ahoj,koupil jsem si Nokia Lumia 1320 a potřebuji pravidelně synchronizovat kontakty a kalendář s Outlookem na lokálním počítači. Dříve na to existovala utilita PcSuite, která již dnes není pro práci s Windows určena. Utility na synchronizaci se dělají, ale co jsem našel tak pouze na multimediální obsah a soubory.Jsem docela dost zoufalý, protože u Androida to nebyl problém. Mám telefon na práci takže to potřebuji vyřešit.Můžete mi prosím poradit? Díky moc.Michal

Odpovědi na otázku

myslím si, že to je řešený pouze přes Exchange a podobný služby... Lokální kontakty a kalendář se ti do telefonu synchronizovat nebude...

Nešlo by to nějak třeba přes Google?Dík Michal

Ne

Synchronizace se provádí přes OneDrive. Jestli nemáte účet Microsoft, zřiďte si ho a tím získáte prostor na cloudu OneDrive (Outlook.com, Lidé, Kalendář, Word, Excel, PP online). V telefonu a PC nastavte synchronizaci, přes mobilní data či WiFi se bude vše synchronizovat. Outlook v PC lze synchronizovat s OneDrive - doplněk Outlook Connector. Vše funguje OK.Z.

Díky za odpověď.Účet Microsoft jsem si zřídil, Outlook connector nainstaloval.V outlooku mi přibyly další složky zpráv, kontaktů a další kalendáře.Určitě bych dokázal tedy jednorázově zkopírovat aktuální kontakty do účtu Microsoft.Jenomže potřebuji změny dělat obousměrně a pravidelně, dá se to nějak nastavit?dík

Nefunguje pro starší verze - Outlook Connector pracuje pouze pro MSOutlook verze 2013 a vyšší

Pokud myslíš Outlook jako program na PC (který je součástí Office) a ne ten Outlook co je na webu. Tak na to já používat tento program http://www.akruto.com funguje spolehlivě, ale je placený.Je doslova ostuda MS, že na synchronizaci dat z programu, který pochází od MS s telefonem, který má systém MS musím používat program třetí strany.

Ještě bych dodal, že synchronizace probíhá přímo mezi telefonem a počítačem bez účasti cloudu. Prostě to nastavíš a pak se to samo synchronizuje přes WiFi.

Díky za odpověď.Je to pěkné, něco podobného bych si představoval jako software dodávaný výrobcem.Bohužel ta cena mě odrazuje, to raději vrátím ten telefon a koupím zase Android. Bohužel, MyphoneExplorer je od tuším předminulé verze plný reklam a virů, takže se mi do toho nechce také.

Tak já myslím, že tam jde trial verze, tak to vyzkoušel a uvidíš, jestli to za ty peníze stojí nebo ne. Taky bych očekával, že něco takového bude dodáno přímo od MS a zdarma, ale bohužel je to MS.

Díky všem za reakce.Telefon jsem včera vrátil a vracím se k Androidu.Blbé na tom je, že ani Android není něco ideálního, ale řešení tam existuje a zadarmo.

Ahoj,nepodařilo se mezitím nějak vyřešit problém synchronizace mezi mobilem s OS windows a outlookem na lokálním pc?díkyMichal

Tak mi opět telefon odešel a budu pořizovat nový. Bohužel opět to může být zase pouze Android kvůli synchronizaci lokálního outlooku. Nebo už existuje řešení?

Už někdo vymyslel řešení?dík