» Poradna » Programy

Synchronizace google kalendáře

Dobrý den, chtěla bych se dostávat do google kalendáře jinak, než přes webové prostředí, které je pro mě dost nepřehledné. Přemýšlím, zda nelze google kalendář synchronizovat s nějakým programem. Už jsem koukala na net a nejsem z toho vůbec moudrá. Jinak mám Windows live mail a tam jsem nenašla zda přes nějaký doplněk by šel google kalendář synchronizovat. Děkuji moc za rady

Odpovědi na otázku

No, nechci dalšího emailového klienta, na to mám ten live mail, ale něco přímo jen na ten kalendář;)

Tady je návod: http://mickey.pise.cz/51-synchronizace-google-k... Ale podle toho co tam píše budete muset úpravy v Google kalendáři dělat stejně přes web.

Děkuji moc, je to pěkný návod. Bohužel, jestli to tak stále je, tak tam nejde ty nové události vkládat a z toho důvodu to přesně potřebuji, nechci události vkládat přes web ale přes ideálně nějaký jednoduchý a přehledný prográmek.

Samotný kalendář-client jsem nikde neviděl, snad poradí někdo jiný.

sunbird už se ale nevyvíjí ne? I když jestli to je pořád kompatibilní aspoň s některými doplňky pro thunderbird/lightning, tak se o tom dá uvažovat... Jiný samostatný kalendář mne taky nenapadl...

To byl právě jedinný samostatný kalendář , který mne napadl. Kdysi jsem jej používal, pak jsempřešel na thunderbird s lightingem a nyní cca měsíc používám Zimbra destkop. Bohužel tazatelka nechce měnit poštovního klienta, tak jiná odpověď mne nenapadla.

hele, když už jsi to naťukl, jak hodnotíš Zimbru coby uživatel TB? V čem je to lepší, v čem třeba horší? Jde tam ten sync s google kalendářem? dík

Je tam synchronizace s kalendářem, adresářem. Lépe se mi v ní hledá v mailech -*něco* *něco1*. Subjektivně lepší desing. Správa podpisů a aliasů. První načítání účtu, kde mám asi 6500 mailů trvalo déle, ale pak se ti indexuje a běhá to svižně.Doporučuji vyzkoušet.Netvrdím , že by byl thunderbird špatný. Sám jsem ho používal dost dlouho, ale po upgrade ze 17 na 24 spousta rozšíření nefungovala a náhrada nebyla. Zimbra má také rozšíření přes zimlet , není jich tam tolik jako u thunderbirdu , ale mě stačí.Doporučuji vyzkoušet a udělat si vlastní názor.Každému vyhovuje něco jiného a co vyhovuje mě nemusí vyhovovat tobě.

tak jsem na to koukal - našel jsem jednu letitou recenzi:http://www.zive.cz/Clanky/Zimbra-Desktop-spi... a nevypadá to špatně. Většinu zmíněných problému už odstranili, jak se zdá z jiných zdrojů. Asi to přinejmenším prubnu

Dělej správu kalendáře v mobilu,je to jednodušší.A zapni si synchronizaci.

Nemám v mobilu net, nepotřebuji ho.

Já taky ne - ale wifi připojení mám.

Já v mobilu mám zakázaný přístup k netu celkově, aby mi to někde se nepřipojovalo a nežralo mi to peníze:) Ale i kdyby, já bych to do mobilu rozhodně rychleji nevyťukala, přes počítač je to pro mě jednodušší.

Co treba misto Google kalentare pouzivat MS kalendar na www.outlook.cz , ten se umi s Windows Live Mail komunikovat nativne.

Tenhle kalendar je pak i nativne integrovany s Windows 8 a Windows Phone.

To je stejná rada jako zamítnuté doporučení Mozilla Thunderbirdu. Ten také umí s Googlem a Androidem a dokonce i s MS

Jde mi o to, že v práci jedeme přes google kalendář, s tím nic neudělám, takže to není moje volba:) já jen tam chci ty události upravovat jinak než přes ten web:(

Podekuj Googlu ze kdyz nekdo udela klienta tak mu to blokne. Puvodne to v Live Mail slo ... .

Dříve šlo v live mailu synchronizovat s google kalendářem, tak že se dalo přes live mail i vkládat události, nejen vidět, co je v kalendáři naplánováno?

Ano, ale Google to zarizl ... .

Situace je taková:- Google a MS nejsou zrovna moc dobří kamarádi, takže kompatibilita není zaručena- Windows Live Mail (stejně jako celá LIVE vlna) - vývoj skončil s Windows 7 a nedá se předpokládat, že se něco změní - tudíž se dá předpokládat, že pokud v tuto chvíli neexistuje synchronizační doplněk, už ho asi nikdo vytvářet nebude...- Samostatné kalendářové aplikace moc nejsou...Řešení:- změna poskytovatele emailu/kalendáře- změna klienta

NO tak to není moc pozitivní. kalendář změnit nemůžu, ten je pracovní. A s emailovým klientem to také není růžové, mohla bych pouze přejít na outlook.

Zkoušela jsi ten Sunbird co jsem uváděl výše?

Nezkoušel, já jsem pochopila, že se již nevyvíjí, nebo je tedy ještě použitelný?

To , že se nevyvíji neznamená, že nefunguje. Já myslím , že bude fungovat stále. Existuje i v portabe versi. Mám ho někde na flešce, kterou nemám u sebe. Jinak bych to vyzkoušel a dal bych ti vědět zda to funguje. Před rokem jsem to zkoušel naposled a fungovalo to.Za vyzkoušení nic nedáš.

Takže hledám na netu ten sunbird ale vyhazuje mi to verze pro 32 bit, není tak pro 64 bit?

32 bit verze pojede na 64bit Windows taky

Live vlna pokracuje dal, jen se odstranilo slovicko Live .

Jinak i kdyby MS tu podporu pridal tak mu to Google blokne. Viz tahanice kolem Google Maps a YouTube co byla po cely minuly rok. Google mel pripominky k funkcnosti MS to podle toho upravil, za tyden to zas Google bloknul ... a takhle to bylo asi 3x ... pak to MS vzdal. Aspon u map se to podarilo castecne vyresit, ale tam zasahl tusim soud.

Tušíš uplně šparně o co jde a jak to bylo a kde byl problem ale nevadí.Použij vyhledavač ale ne Bing,zkus Google ,mohlo by se stat že Bing by ti vyhodil ještě větši nesmysly než cos napsal

Spravna cecha ... nenapsal jsi nic k tematu. Co ma spolecneho vyhledavac s tihmhle nevim. Klidne si zjisti co se minuly rok delo. Google kalendar fungoval i v integrovanem kalendari ve Win8 ... uz nefunguje ... . MS se snazil s Googlem dohodnout, ale nepovedlo se. I kdyby tam MS dodelal podporu protokolu co ted Google pouziva nikdo nezaruci, ze to Google honem rychle nezmeni aby to nefungovalo, protoze se uz nekolikrat takto zachoval.

Ahojky,tak jsem stáhla ten Sunbird - vypadá dobře, ale neumím tam ani nastavit vzhled - barvy a velikost písma, ale hlavně nikde nemůžu sehnat ten doplněk pro Google kalendář (Google Calendar Provider nebo tak nějak).Našli jsme ještě tohle:GCALDaemonhttp://gcaldaemon.sourceforge.net/index.htmlale je to už kapku letité a jen pro vistu, tak uvidíme, zda to na W7 64bit pojede...nainstalovala jsem na vyzkoušení i tu Zimbru Desktop, ale to rozhraní má na mne dost nevhodné malé, špatně čitelné fonty a v nastavení jsem nikde nenašla možnost změny fontů pro zobrazení a psaní mailů a pokud možno i pro menu klienta... o nějakých barevných témátkách ani nemluvě...možná to tam někde je, ale takto to pro mne moc použitelné není

Ještě jednou odkaz na nastavení synchroniyacehttp://www.tipypropc.cz/synchronizace-google-kale... žádný doplněk nepotřebuješ . Postupuj dle návodu v odkazu. Funguje to. Teď jsem to zkoušel na portable versi 1.0b1.U zimbry barevná témata nastavit jdou. Viz nastavení vzhled máš tam asi 5 motivů.S tím fontem a velikostí asi nic neuděláš. Dá se měnit font při psaní..