» Poradna » Programy

Symantec Protection Agent 5.1

Ahoj,
mam firemny notebook, ktorey je vo firemnej domene a spravovany adminom (teda aspon tie dolezite veci, ktore
admin spravovat musi alebo chce) A jednou z nich je aj proces smc.exe, ktory patri programu Symantec Protection
Agent a neda sa automaticky disablovat ani vypnut. Po vypnuti procesu sa okamzite obnovi a zapne znova. Mam
pravo ho manualne disablnut, ale po polhodine sa automaticky enablne znova. Tento proces je sucastou Symantec
Antiviru, ktory sa samozrejme neda odinstalovat. Viete mi niekto poradit ako tento proces disablnut natrvalo? Dovod
je taky, ze pri pouzivani notebooku doma mi brzdi net pripojenie a monitoruje vsetky aplikacia, ktore kominukuju
na roznych portoch. Tym padom funguje ako firewall a nedaju sa v nom porty odblokovat. Cize napr. pri stahovani
sa javim ako passive a dost to brzdi celkovy prenos dat.
Takze ak by mi vedel niekto poradit ako tento proces disablovat na urcitu dobu (a nielen na polhodinu), pripadne
ako napisat nejaky jednoduchy script, ktory by tento proces zastavoval pravidelne kazdu polhodinu, tak mu budem
moc vdacny.

Odpovědi na otázku

Neporadi nikto? Je to dost dolezite. Vdaka ;)