» Poradna » Programy

Sygate nebo jiné firewaly

Nazdar prosím o vysvětlení, jsem napůl lama a chci si trochu více zabezpečit svůj PC. četl jsem v poradně, že firewall ve WIN XP je na prd, tak jsem si nainstaloval Sygate a vypnul ten ve windowsech. Myslím si, že to ale vůbec nepomohlo program který zkouší účinost firewlu online mi napsal, že tento firewall je děravý jak ementál. Tak se ptám jak to nastavit, když mi to nabízí jen 3 možnosti          ; 1-Vypnout, 2- normal, 3 vše blokovat. 1čka je na nic, 2jka pustí skoro vše a 3ka zase nepustí nic. Jsem z toho zmatený asi ještě zkusím jiný firewall, ale nevím jak to nastavit aby to fungovalo: tzn zabraňovalo nevyžádanému přístupu. Díky všem za rady.

Odpovědi na otázku

No pokud si přečtete návod (anglicky) tak to bude nejlepší.Firewall je věc která je dobrá a bezpečná tak jak dobře se nakonfiguruje. Žádné 100% univerzální nastavení není. Pokud vám dělá problém porozumění odbornému textu v návodu Sygate, zkuste Kerio Personal Firewall 4.1 CZ.

To je pravda, nejprve se nauc pracovat treba s Keriem (je v cestine) a pak muzes prejit na neco jinyho. Dulezita je konfigurace tj. povolit to co muze komunikovat a zakazat co nema anebo nastavit pravidla-pro prohlizec, download manager apod. Kdyz ti neco nejede tak to vidis v okne firewallu, co je blokovano a nastavis si pravidlo. Ono to zase neni tak tezky na pochopeni, chce to si s tim chvilku pohrat.

plati to co napisali ti hore plus si si isty, ze ten online test firewalu bol skutocne testom tvojho firewalu a nie firewalu tvojho poskytovatela internetu?

Tak to si teda nejsem vůbec jistý. !?! A jak to asi zjistím?

1. těm on-line testům nevěř - dělají je většinou nějací agenti určitého firewallu - takže tvůj firewall už z principu musí být děravý, jelikož ti chtějí nabídnout ten svůj, či ten, jehož jsou dealery.2. v sygate dej blokování normal - dále si pak každou aplikaci "označkuješ" , povolíš poštu, net, download a antivir, ostatní buď zakážeš, ale ideální je pak povolovat či zakazovat podle momentální potřeby. Chce si s tím trošku pohrát, ale je to v zásadě jednoduché. Neboj, zvládneš to, u toho Sygate zůstaň, jelikož je v dané váhové kategorii nejlepší - ověřeno, reklamním kecům nevěř.

Dík vypadá to, že to zvládnu Vlastně to tak dělám, ale když povolím něco co vůbec nevím co je tak mi stejně do PC naleze nějaký sajrajt. Jak mám reagovat na hlášku, že se program xxx pokouší přípojit VEN s použitím portu 80 - povolit/nepovolit? Asi záleží na tom co je to za program, ale když je to prohlížeč? Jak poznám co má za lubem? Kam směruje a co bude stahovat?

Obecně je nejlepší zakázat vše a pek podle potřeby povolovat. Opačně může být pozdě..... je to prohlížeč? Jak poznám co má za lubem? Kam směruje a co bude stahovat?......Bohužel tady je to na Vašem logickém úsudku

Ahoj,nemyslím si že jsem uplně "lama" , ale mím s tím SYGEJTEM zajímavou zkušenost.Připojuju se přes CDMA Eurotelu m ale jakmile dám NORMAL - tak mně to na první ping odpojí.Když povolim uplně - připojí a pohoda, když během spojení dám Normal , tak to chvili je stabilní, ale po nějaký době spadne. Anož by se mně ptal...Povolit /odchozí-příchozí/ nic...prostě to spadne. A nejsou to výpadky Eurotelu. Někdy se s NORMALEM připojím , ale je 0B spojení , ale nespadne. Poradíš ? .....Díky za jakejkoliv názor.

tak neviem, skusal som test bezpecnosti od symantecu, na ich www na PC, ktore bolo zadratovane ako das /a netestoval som pri tom svojho providera/ a vysledky boli uplne ubohe, napr mi povedal, ze nemam antivirus aj ked som mal posledny NOD s najnovsou databazou.... ja si myslim, ze tieto online testy bezpecnosti su postavene tak aby lakali potencialnych kupcov bezpecnostnych programov prislusnych firiem....

no, když chceš zjisti, co daný soft na netu dělá, kam míří, tak si v logu vyvolej Back Trace, dále pak Whois - zjistíš přesně kam se kdo připojuje, co tam dělá - pokud to není nutné (většinou ne), tak mu to zatrhneš zavedením pravidla v Advanced options, tam můžeš zablokovat adresy, které monitorují odněkud z netu tvé Pc. Obecně na net pust jen poštáka, browser, antivir, download - a to natrvalo, ostatní aplikace jen z tvým svolením a jen v případech, kdy tam mají opravdu co dělat, to že se chce nějaká aplikace připojit na svů web, či odeslat někam packet - zakázat (ale ne natrvalo). Pokud to dělá pořád - odinstalovat a sehnat si vychovanější soft. Občas si prohlídni logy -zjistíš zajímavé věci, můžeš pak vytvořit různá pravidla pro adresy a aplikace, které se nechovají "vychovaně".

pro BFU tvého typu je ten firewall v XP naprosto nejlepší volba. On totiž funguje bez toho, že by vyžadoval interakci s BFU (a jeho nastavení, vcelku spartánské, je ukryto hluboko v panelech síťového nastavení, tudíž relativně bezpečně ukryto). A když ani nevíš, jak firewalling vlastně funguje, tak instalací různých kerií a spol. si spíš uškodíš. Neber to jako výsměch nebo osočování, ale jako dobře míněnou radu.Buď se nauč něco o TCP/IP a o firewallech (jak pracují a jak se konfigurují), nebo se raději spokoj s "defaultem" co je v XP (anebo si to nech nakonfigurovat od nějakého schopného člověka). "Odborníky" ze zdejší poradny, co ti radí tu ten či onen firewall, protože "je nejlepší" nemusíš moc poslouchat, většina z nich tomu nerozumí o nic víc než ty. Zajisté bych ti mohl bulíkovat povídačky o SYN paketech, filtrovaná aplikací apod., ale IMHO pro BFU stačí klasický "triumvirát" -- aktivní firewall z XP, antivir a nějaký adware remover (ad-aware, Spybot,...). Pokud budeš používat jinou platformu než IE+OE (mozilla, opera, TheBat!..) a nepojedeš defaultně pod uživatelem s administrátorskými právy, tak je to velké významné plus.

No spražil tazatele hezky. Osobně jsem rejpal, ale tohle je docela hrana

já to neberu jako spražení, ale jako dobrou radu. Tady se totiž najde 90% rýpalů, ale kvalitně poradit dokáže málokdo. NAZDAR

to jsem rád. Teď to po sobě čtu a je to fakt dost drsné V zásadě to je ale pravda

dík všem