» Poradna » Počítačové sítě

Switch nejede 1Gbit, ale pouze 100Mbit

Ahoj, poslední dobou zápasím s pomalým připojením, když jsem pátral co internet zpomaluje, zjistil jsem, že můj 1Gbit switch (TP-Link TL-SG108) neúprosně vyžaduje max 100Mbit :/ https://ctrlv.cz/P9aP Ať přehazuju kabel do jakéhokoliv portu, tak si ten parchant neveme 1Gbit..Stává se to, nebo takhle umírají? Co s tím vůbec mohu udělat já, nebo co vyzkoušet?Router mám Routerboard MikroTik hAP ac2, když se připojím přímo k němu, tak to gigabitem jede.Dík za rady!

Odpovědi na otázku

Tak začal bych tím, že uvedeš, co a jak máš zapojené (na konkrétní porty).Když už to nepíšeš v dotaze.

tak si to zrekapitulujeme... mas PC a zneho ide kabel do TPlink. Pripoji sa 100Mbit. Vytiahnes kabel z TPlink, pichnes ho do mikrotik, nabehne 1Gbit => vadny tplink.

alebo mas nejaky kabel, ktory je na hrane, tplink si snim neporadi. Akou rychlostou su prepojene TPlink-mikrotik?

TPlink s Mikrotikem jede 100Mbit. Když odpojím TPlink a dám tam notebook, tak to jede 1Gbit vždy. No ale vrátil jsem tam zase ten kabel zpět do TPlinku a už tam jede gigabit. Když tohle opakuju, tak to je pokaždé jinak. Mikrotik jede vždy v pohodě. Takže mě čeká alespoň na zkoušku natáhnout nový ethernet, bohužel to je mezi patrama..

nemoze ist TP-micro 100Mbit, to mas iny kabel a je nepravdepodobne, ze mas 2 kable zle. Ten TP musi byt na pitchu

este je mozne, ze tp nieje model ktory pises ale je to iba 100Mbit model

"Stává se to, nebo takhle umírají? Co s tím vůbec mohu udělat já, nebo co vyzkoušet?"Je tam jasne uvedeno ze 1Gbit podporuje ale ze zarizeni ktere je pripojeno neveme vic jak 100.Tak bud je na vine kabel (podivej se jestli je vsech 8 vlaken zapojeno) nebo mas spatne (novyhovujici) nastaveni na tom zarizeni ktere je pripojeno (alespon podle toho obrazku), nech autonegotation (full_duplex) nastaveno i na tom tvem PC.

Tak už z toho blázním, asi je nějak špatný kontakt v RJ45, kdybych to krimpoval já, tak to chápu, ale byl koupený a jelo to delší dobu v pohodě.

tak to bude len zle urobeny konektor a jeden pin nema dobry kontakt. Bezne aj u kupovanych kablov. Ak mas klieste, skus len dotlacit konektor. Mam presne tieto switche, a na nich mikrotik 750g a ide v pohode Gbit. + su tam aj 2 pocitace a tie idu tiez Gbit.

Tak na 90% je "vadnej" kabel mezi routerem a switchem. Nejedou všechny páry.

Tak jsem tu rozmotal celý klubo, obmotal barák a funguje gigabit. Asi byl někde přetržený a čas od času měl kontakt a fungoval. Dík

Pokud má swich managment dej ho do továrního nastavení a vyměň kabel, nejlépe za kupovaný, né doma krimpovaný....