» Poradna » Mobily

SW na profi střih videa

Dobrý večer.Poradil by mi někdo nějaký dobrý software na profesionální střih videa? Nejlépe, aby se vyrovnal Premiere Pro, který nyní používám.Zatím zkouším HitFilm 4. Lightworks určitě nechci a VEGAS ani náhodou.Předem varuji, že se v tom moc neorientuji.Děkuji Vám za každou radu.

Odpovědi na otázku

? Edius?http://syntex.cz/p/edius

Díky za radu, ale taky by mě zajímal Blackmagic Design DaVinci Resolve. Jak je na tom ten?

Zrovna jsem ho chtěl navrhnout. Na střih/colorgrading je to SW na profi úrovni. Jako nešťastné vidím omezení v exportu (nelze nastavit detailni parametry kodeku) Zbytek však nemá chybu a pokud si nastudujete možnosti a zkratky (doporučuju shlédnout celou sérii tutoriálů https://www.youtube.com/playlist ) tak zjistíte že není nic co by nezvládl.

Jistě, že se neorientuješ a to kapitálně. Protože jen SW APPro, který jsi zde vzpomenul, se "študuje" zhruba půl až 3/4 roku, abys aspoň získal kreativitu a bravuru v ovládání. To, co jsi prohlásil působí jednoznačně.Jdi od toho.

Nechápu. Já s Premiere Pro dělám 6 let! 6 let v něm stříhám, stejně tak pracuji 6 let s PP a AE. Žádám o vysvětlení příspěvku, nepochopil jsem!''abys aspoň získal kreativitu''Kreativitě se člověk neučí, tu má od narození.

Kretivitu v ovládání - čti pořádně. A to je podstatný rozdíl od kreativity ve tvoření. Kreativita v ovládání znamená - a zapiš si to za ušiska - pouze a jen to, že mnoho problémů se dá řešit mnoha způsoby.Přesně takto jsou stavěny balíky SWE

A ty umíš číst? Já se ptám na nějaký SW ve kterém bych se mohl naučit stříhat. Ono totiž platit si Premiere není nejlevnější. Já se neptam na to, jak s tim pracovat, jen na to, jestli někdo nezná nějaký jednodušší.Nikdo asi nechce stříhat v programu, kde abych udělal střih musim zmačknout klávesu ''C'', 4× se otočit, 2× klepnout, jít do záložky ''úpravy'', dát ''střih'', otevřít konzoli a napsat třeba''cut %premiere% 4:42 track1 is true.....'' a pak ještě zmáčknout ''C''.(to mě jen tak napadlo, jde jen o příklad)

Krucifix, tak proč jedeš na APPro, patří ke špičce. nezajímá mě, jak jsi ho získal, to je mi šumák, ale proč ses sakra neptal dopředu s čím dělat. Začni na Windows Movie Maker, pak třeba Pinnacle a hned budeš v obraze.

ono i ten Lightworks je v základu free. Nebo ShotCut...

Tady někdo něco nechápe. Já hledam alternativu k Premiere! Ne Movie Maker! A jestli je to opravdu odpověď na můj dotaz a ne jen blbá narážka tak... je mi tě vážně líto...

btw. Umím stříhat v Premiere a hledám jeho alternativu ve které se naučím stříhat a časem nahradí Premiere Pro. Takhle je to myšleno.

Co Avid Media Composer?

Díky za doporučení, ale ten editor je tak strašně složitej... (zkoušel jsem) Editory, který mi vyhovujou jsou: HitFilm 4, Premiere, Resolve.

Takže DaVinci Resolve?

Také se přimlouvám pro EDIUS. Ovšem útěk od Pr CC nechápu, je to dobrý SW, který moc povolí. Zde si můžeš vybrat jak další SW, tak také HW střižny k němu, aby výstup byl skutečně profi.http://syntex.cz/s/strihove-karty

Mě štve platit adobu každej měsíc.

Jestli můžu poznamenat, já jsem s Ediusem 5 začínal a nyní mám 7, a nemůžu si jej vynachválit... Hezky, jednoduše a rychle se v něm dá pracovat