» Poradna » Programy

Sw na auto přehrávání videí v určitý nastavený čas na windows

dobrý prosím doporučte mi nějaký sw který by uměl automaticky spouštět videa v určitý čas (je to na reklamy do haly)

Odpovědi na otázku

Jmenuje se to plánovač úloh a je to součástí Windows už od pravěku.

chci aby to fungovalo následovně : bude TV k ní bude připojený intel compute stick na kterém by běžela ona videa v určitý čas. chci aby se zapla tv a s ní i současně pc (když se zapne tv automaticky se zapne aji pc který automaticky začne přehrávat videa asi nějak takto prosím poradte :/ možná by ta videa šla sestříhat do 1 které by se náseldně přes ten plánovač zaplo a běželo než by se vypla tv v které by bylo nastaveno auto vypnu tí a tak fur dokola

Chtít můžeš, ale řešit zapínání zařízení pomocí SW, který na tom vypnutém zařízení "neběží" je asi složitý úkol i pro Boha. A což jen takový běžný IT pracovník, ten to nezvládne už vůbec.

tak ale tv snad automatické spuštění má a pokud by se na intel compute stic nedalo nastavit automatické zapnutí v určitý čas nebo zapnutí při zjistění zdroje napětí(tím b y byla zaplá tv) tak by se to muselo zapnout ručně ale pc/win by zapl tu smyčku videi tak co by jste mi radil ???

Na zapnutí videa doporučuji asi to samé co doporučoval předchůdce. Plánovač úloh. Ten se dá nastavit aby něco spustil po zapnutí počítače. Takže ať už se to zapne v daný čas a nebo ručně tak to bude fungovat.

jj to už jsem skoušel a nevíte popř jak udělat nekonečnou smyčku a jak nastavit aby se ono video spoštělo ve fullscreen ?

To už je ovlivněné vámi použitou aplikací na přehrávání videjí. Například takové VLC by mělo mít v nastavení jak automatické spouštění ve fullscreenu tak i automatické opakování videa když se dostane na konec.

mám to zaškrklé ale stejně tam je furt lišta

VLC se dá spouštět s pomocí parametrů. A jeden z parametrů je právě fullscreen. To je pro plánovač úloh naprosto ideální. Více: https://wiki.videolan.org/Documentation:Command_line/

tu smyčku vlastně vím je to přímo ve vlc ale ted jak to udelat aby to ten planovac zapinal ve fullscreen ???

Třeba to spustit přes ffplay s parametry jaké chceš?

Třeba takto, lamičko:ffplay video.mkv -fs

A nekonečná smyčka takto, dvojtá lamičko:ffplay video.mkv -fs -loop 0

Co je sakra ffplay ?

ffplay je brácha od ffmpeg a je ve stejném balíčku:http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/to exe je v archivu (static) ve složce bin, stačí ti rozbalit (třeba do složky windows) a používat to exe.

prosím vysvětlíte jaký spůsobem se to používá ? fakt to nejde ve vlc nastavit aby to zapínalo full screen ? když to zapnu tak to je full ale když se to zapne přes plánovač tak to tam hodí lištu windows ale jenom dole

Kuva jak jak se to používá? Jsem napsal, jak se to používá.Stáhneš ten archiv ffmpeg, ze složky bin rozbalíš třeba do složky Windows ffplay (nebo prostě rozbalíš kam chceš, doporučuju složku Windows, klidně to ale může být složka s videem).Máš nějaké video.mkv a chceš testnou jak to funguje, tak uděláš cmd skript v té složce s videem a do něj dáš:ffplay video.mkv -fs -loop 0todle to spustí to video na full screenu (-fs) v nekonečné smyčce (-loop 0).No a čučíš, máš to přes celou obrazovku.Netuším jestli to jde nastavit ve vlc a ani to zkoušet nebudu, když toto funguje jak chceš.

potřebuji udělat aby se v určitý čas pustilo video pak třeba za 2 hod další video a td. přes plánovač úloh to jde už jsem zkooušel ale potřebuji to přes tu celou obrazovku tak pak skusím ten váš návod

Boze, ty jsi ko*kot. Dej to nekomu, kdo neni uplna lama a pocitacum alespon trochu rozumi.

xd myslíte asi software že XD a navíc už jsem to skoušel a jede to jak potřebuji ale vy jste nic neporadil akorát tu píšete sračky že nerozumím pc (zajímá mě hardware ne sw takže možná ano nerozumím sw máte pravdu)

Tvle, kryštofe, tady aby se jeden bál na něco zeptat

+neumíte číst říkal jsem že to skusím takže caml down m8

bude to tak fungovat ,??