» Poradna » Programy

SW na 3D návrh interiéru a exteriéru

Dobrý denPro svou vysokoškolskou práci hledám k porovnání aplikace, pomocí níž lze profesionálně navrhovat interiéry a exteriéry ve 3D. Nejedná se přímo o můj obor, takže nemám přehled, ale potřebuji porovnat jejich rozšířenost a využívání 3D zobrazení.Děkuji za tipy. Několik jsem jich našel, ale budu rád za další tipy.

Odpovědi na otázku

ukáž to architektovi a nebude poznať ani jeden.čo poznám architektov/navrhárov, tak buď platený CAD, alebo zdarma google sketchup s kúpeným/cracknutým V-Ray pluginom pre výsledný render.ak potrebuješ vyslovene len porovnávať soft, kvôli skolskej práci, analyzovať prostredia, budiš, môžeš použiť aj v podstate neznáme softy, no reálne sa najčastejšie stretneš práve so sketchupom

Sketchupu se právě věnuji a pokouším se na to jít cestou, kdy srovnám vlastnosti sketchupu a profesionálních SW. Problém je, že jsem doufal v to, že profesionální SW bude mít lepší výsledek. Když ale koukám na výstupy, tak mi připadají rendery o level horší.

samotný render v sketchupe stojí za prd. preto sa používa v-ray a v ňom je to o nastavení. materiály sa vytvárajú trochu zdĺhavo, nahraješ textúru, nastavíš si odlesky, priehľadnosť, zafarbenie atď... je to babračka, ale dokážeš dosiahnuť realistické výsledky. myslím, že úplne rovnako to funguje v archicade. do hĺbky som nehľadal,a le určite existujú aj presety s ktorými dosiahneš úžasné výsledky.daj si do googlu vray sketchup a uvidíš, čo sa s tým všetko dá robiť

archi cad ???