» Poradna » Programy

SW Armory Crate sa nedá aktualizovať

Zdravím. Má niekto problém s Armory Crate? Chcelo to po mne aktualizáciu, tak som ju povolil, SW sa aktualizova a napísal, že ide nainštalovať Armory Crate prerequisite services (https://ctrlv.link/shots/2022/07/29/f6G0.png), klikol som na I understand a potom už len výpis chyby: https://ctrlv.link/shots/2022/07/29/h6bN.png. Radí mi to použiť Armory Crate Uninstall tool, ale aj keď to ten SW odinštaluje, po opätovnej inštalácii detto. Skúsil som nainštalovať AC Full Package 1.0, potom SW sa spustil, ale nešlo meniť otáčky ventilátorov. Stretol sa s tým niekto? Doska: Asus prime B660M-A D4.

Odpovědi na otázku

Po všelijakých pokusoch to šlo opraviť. Presný postup som si nepísal, ale v princípe:1. ROGLiveService_5.0.8.0.exe2. windowsdesktop-runtime-5.0.14-win-x64.exe3. Armoury Crate Full Installation Package.exePrípadne prehadzovať poradie inštalácie jednotlivých komponentov. Avšak zatiaľ to zmenu otáčok nepodporuje. Skúsim laborovať s nastavením v UEFI.

Zeptal bych se na asusim foru nebo bych napsal podpore.Ostatne vzdyt FAQ obsahuje po tech Vami uvadenych radach i toto:"Pokud i po provedení výše uvedených pokynů stále dochází k chybě instalace, stáhněte si protokolovací nástroj Armoury Crate Lite a proveďte níže uvedený postup k získání protokolů. Ty pak zašlete zákaznickému servisu společnosti ASUS."

Já sem ten odpad vyhodil a nic mi nechybí Ale chápu, že pro některé ladiče to je program No.1

Som radšej ak môžem otáčky ventilátorov zvýšil, aj keď samoz. s Ferou 65W CPU uchladím aj keby som otvoril rúru na pečenie .

Jak jsi to vyřešil?

Zmenil som graf otáčok ventilátorov v UEFI a pri vyššej teplote sa otáčky zvyšujú sami. Ale ešte skúsim AC znova nainštalovať.

Ahoj, já mám AC 5.2.12.0 a CPU FAN cca 866 rpm naprázdno na FERA5.Je to OK? https://ctrlv.cz/VJGm

No, taky jsem se s tím setkal. Vyzkoušeny všechny postupy v nápovědě/FAQ. Dokonce i rady z jiných zahraničních for a nepovedlo se. Po přeinstalaci Windows bylo instalováno jako první věc a fungovala. Výhodou bylo, že na tom PC byla data oddělena od systémového SSD. Takže nakonec ten reinstall byl i časově méně náročný než ostatní hokus pokusy. Odesílání logu jsem nezkoušel. Hlavně by odpověď nebyla hned jak jsem byl u toho PC.

Log som urobil, ale doteraz neviem komu ho poslať. Reinštaláciu by som nerád. Nejde o oddelené dáta, ale o inštaláciu SW, prihlasovabie sa na weby, personalizácia SW, OS a ponuky Štart, čakanie x dní na akúsi komponenetu, ktorá mi sprevádzkuje Note-it (do dnes neviem čo musí byť v OS, aby to fungovalo na 100%), export/import pošty, mám extra launcher (miesto Plochy)... Nie je to na 10 minút. A keď príde ďalšia inštalácia AC, zase budem reinštalovať?

Tak pokud ti šlo jenom o větráky tak to stačí v UEFI. Spíš zakázat aktulizace AC a nechat to ve funkčním stavu.

Tak vetraky zcela jiste ladit primo v UEFI. Je to mj. mnohem spolehlivejsi reseni.

Zmena otáčok v SW je otázkou do 10s. Reštart trvá dlhšie a vyžaduje uloženie rozpísaných dokumentov. Ale je fakt, že s chladičom aký mám môžem na otáčky kašľať. Len ten pocit...

nieje. V biose sa to neda nastavit tak presne iako v AIsuite, lebo ti nepovoli tak nizke otacky. AI suite si otestuje kazdu vrtulu zvlast a povoli ti daleko nizsie rpm. Ked som v 2017 nainstalova win10, asi pol roka este nemal asus funkcnu verziu pre moju B85 dosku, tak som mal hlucny pocitac pri min. rpm, co sa dali nastavit. Teraz ho nepocujem.

a este si save-nes profily, ked idem hrat, loadnem vyssie rpm, ked nehram, tak tichy rezim... nastavovat to v biose je kktina.

Chapu, za tehle okolnosti to pro nekoho nemusi byt vhodne reseni.Ja mam chlazeni resene jinak a nepotrebuju menit profily ventilatoru podle aktualni aktivity PC / uzivatele.

Šlo mi o možnosť meniť otáčky bez reštartu. Raz sa mi protistrana sťažovala na hkuk, tak som klikol na Speedfan (v starom PC) a bolo po probléme. Samoz. nešlo (a ani teraz) o teploty, lebo v starom PC som mal Feru na 95W CPU, v novom na 65W. Šlo/ide len o pocit, že je CPU „radšej” ak má pod 60°C (viem čo je Tj max). Samoz. viem, že na otáčky môžem kašľať, alebo v UEFI nastaviť max otáčky nad 55°C a je po probléme. Inštalácia sa nepodarila ani teraz, ale vzhľadom na dobré teploty ten SW mať nemusím. Len mám rád možnosť ovládať otáčky kedy chcem a ako chcem.

Pravidelně na svém notasu AC aktualizuji, nikdy nebyl žádný problém, poslední aktualizace minulý týden. Možná chybka bude ve Windows...

Overte jestli je povolena a bezi windows sluzba wlidsvcNektere de-bloat skripty ji radi zakazuji...

Myslíš Windows Live ID Sign-in Assistant Service? AC som odinštaloval, službu som nastavil na automatiku, reštartoval, AC sa nainštaloval sám (samoz. som to musel odsúhlasiť), spustila sa aktualizácia (dnes ju už vôbec nešlo odmietnúť) a zase error 502.

Ahoj.Ako to je s Power limity u Asus TUF a Alder Lake?XMPI mám na 3200 Mhz. OK.Ahoj.