Svižný PC do kanceláře

Dobrý den, mohl bych vás poprosit o kontrolu komponent do PC do kanceláře. Užití klasika, web prohlížeč, MS Office ...https://www.czc.cz/223205,249813,189362,2035... Za připomínky případně věcnou kritiku předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Ten třetí by šel, ale pokud počítám jen počítač a nějakou klávesnici, tak je o 6000 Kč dražší a to už je dost. PS: licenci na win použiji ze starého PC

Rozdíl v ceně poznáš, až se PC rozbije, bude ti stát práce a budeš prodělávat hromadu peněz, zatímco se ti někdo bude šťourat v PC a posílat jednotlivé díly na měsíc na reklamaci. U značkových pracovních hotovek je v ceně NBD záruka, když druhý den po oznámení závady přijede technik a problém vyřeší.

ano souhlas. a Pc od Dellu jsou plně tiché stroje.

Nejde o žádnou kritickou infrastrukturu klidně si dočasně vystačím s NTB. A u těch Dellů výše se asi stejně NBD ještě musí dokoupit.

Dell má NBD vždy v ceně. S tím, že se dá dokoupit ještě vyšší level NBD...

snad krom gaming třídy - asi ví proč

pak mužeš stlačit jeste vice cenu + dokoupit ssd disk https://www.pocitace24.cz/repasovane-stolni-pocitac...

To už bych raději zkusil ten první, ten snad není ani repasovaný Ale Děkuji.

Asi nic proti ničemu, levná sestava, jen bych doporučil větší SSD. Dneska to není pálka a abyste měl kapacitu do budoucna, co kdyby (jinak na popsané použití ta 250 stačí).A vyprdl bych se na levný shitky od Geniusu, na tom fakt pracovat nechcete

Data se ukládají na úložiště a disk se dá v případě potřeby dokoupit. S tou klávesnicí je to asi pravda. Děkuji

Chybí ti tam Windows. Nebo to bude v rámci nějaké již pořízené multilicence?Nevadí ti standardní záruka a to, že když např. odejde deska tak jsi měsíc bez PC?

U starého PC odešel disk a už se do něj nevyplatí investovat, tak chci využít upgrade z Windows 7 Pro na desítky. Pravda nad zárukou jsem nepřemýšlel.

ty máš krabicovku W7? Protože pokud je tam OEM, tak pro firemní použití to nebude zrovna košer

Přiznám se, že teď nevím, ale asi to bude spíše OEM Ale myslel, jsem, že to je jedno, že to v rámci EU přenést jde. No když si ještě k 7 k, co dám za office připočítám, 4 za Win. Tak MS dostane víc než stojí HW

hmm a potřebuješ nezbytně nutně MS Office a tím i Windows? LibreOffice můžeš i pro firmu používat zdarma.

Na domácí účely bych se toho "přenášení" vůbec nebál, tam to nikoho nezajímá. Ale firemní prostředí je trošku něco jiného.

K ostatním "rádoby poradcům".. A proč by to tak nemohlo být..??? Rozhodně lepší volba vlastního výběru, než jakákoliv hotovka, kde je mnohdy určité omezení, co se týče komponent, včetně pc zdroje.. Vlastní výběr komponent je vždy lepší volba pro domácí použití. Komponenty lze do budoucna vyměnit, pc skříň bude praktičtější(větráni + svázání kabelů) oproti např. té hotovce Dell..Co se týče ceny, k těm hotovkám bude muset tak jako tak přikoupit monitor.. Nevidím v tom žádnou výhodu, jen tu licenci Windows a to, že systém bude již nainstalovaný.. + od Dellu nepotřebný balast -> lze přeinstalovat čistou instalací systémuCo se týče té ceny skládaného počítače, je to prakticky na stejné hladině jako ty hotovky.. Ovšem vlastní výběr, je vlastní výběr, tomu se hotovka nevyrovná.. K tomu vlastnímu výběru bych zvolil jinou desku.. nebo jinou značku modulu paměti RAM.. třeba Crucial..

Důvody pro značkovou hotovku byly uvedeny a tím, že to ty nebereš a ještě kvůli tomu všechny urazíš, na tom nic nezměníš. Pokud pro něj nemá NBD žádnou cenu (jako pro tebe), tak samozřejmě nemá smysl nějakou hotovku řešit. Ale jsou použití, kdy to smysl má a má to větší prioritu než pořizovací cena PC nebo hezká bedna, protože ztráty za den odstávky PC mohou být řádově jinde. Ale to si musí posoudit on, ne ty.

Baví mě nasírat chytrolíny.. V dotazu je zmínka jen o 1x kancelářském počítači ..čili jde zřejmě o malou kancelář, privátní Office.. NBD..??? Ano, to je ten důvod, proč bych zvolil právě ten vlastní výběr.. přeber si to jak chceš..

Jen malá technická. V čem přesně vadí omezení konfigurací u kancl sestavy? Tam žádné ladění HW do barvy, lepší zvukový kodek nebo větší chladič nemá žádný smysl.A když budu vycházet z tvého předpokladu ("jde zřejmě o malou kancelář, privátní Office"), tak tam klidně koupím levný repas značkové sestavy se SSD a zárukou 24 měsíců a je to. Vyjde to na zlomek toho, co nová hotovka i skládačka (mám teď doma PC od HP s i5-2400 + 8GB RAM + 480GB SSD + Windows 10 Pro, cena? Asi 2000,- za nové SSD a tiché větráky + 300,- za zbytek) a bude to sloužit roky, protože jsou to většinou držáci a když se něco podělá náhradních dílů je všude na to dost. Konečná volba je ale na něm, protože já (ani ty) jeho přesné priority neznám.