» Poradna » Notebooky

Svítící webkamera

Zdravím, na mém notebooku jsem si nedávno (asi dva týdny zpátky) všiml svítící kontrolky u web kamery, která ovšem nebyla zapnutá mnou. Kameru jsem proto přelepil a zakázal ve Správci Zařízení. Dnes ovšem svítila znovu, a to i přes to, že byla ve správci stále zakázaná. Našel jsem ve správci úloh proces, který se mi nepodařilo vygooglit, i když je od Seznamu (pravděpodobně Lištička). Nemám v počítači nějaký spyware? Antivirus nic nehlásil. Název procesu: ~~erase-636968-10604-40367Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Win 10?

Pokud ano, tady je jeden z návodů jak vypnout špehovátka, mj. i kameru:https://addragon.wordpress.com/2015/08/01/o-instalaci-wi... A další možnost je reinstalace ovladače kamery, staženého přímo z webu výrobce notesu.

Nepotěšim. Takle mi svítívala v Toshibě, než se nadobro odpojila. Nebyl jsem sám v řadě A 300. OS Vista.