» Poradna » Programy

Světelný had program

Dobrý den, teprve začínám s Atmelem a potřeboval bych poradit s vytvořením programu pro postupné rozsvícení diod na 2 portech - celkem 16 diod (světelný had) Děkuji .INCLUDE "m8def.inc" .CSEG .DEF REG=R16 .EQU DDR=DDRD .EQU PORT=PORTD LDI REG,$FF OUT DDR,REG LDI REG,LOW(RAMEND) OUT SPL,REG LDI REG,HIGH(RAMEND) OUT SPH,REG CLC ;0 do D LDI REG,0b111111111 LOOP: OUT PORT,REG RCALL DLY1 ROL REG RJMP LOOP DLY1: LDI R17,14 LDI R18,0 LDI R19,0 DLY2: DEC R19 BRNE LOOP DEC R18 BRNE LOOP DEC R17 BRNE LOOP RET

Odpovědi na otázku

A v čem je problém? Jednoduše na port vyšli 10000000, pak počkej např vteřinu, a pak na port vyšli 01000000, zase vteřinu počkej a vyšli 00100000 a tak až nakonec. Až se dostaneš na hodnotu 00000001 tak tento port vynuluj kompletně a celé to opakuj s druhým portem.Teď už to musíš jen přepsat do programu.